220-240V BOKE DALI/PUSH Selectable CCT Dimmable Linear Driver No Flicker 24V Output 8300mA 200W BK-DWV200
BOKE
Download technical datasheet
Ref. Ledkia103729
Manuf. ref.BK-DWV200-24V0D
Wattage 200 W
VAT included
In Stock, delivery in 15-20 days
PRO CLUB badge
Are you a lighting professional or a company?
  • Great discounts off PVP
  • Extended Warranty
  • Exclusive Services
Buy now, pay later
Credit payment
    • 30 calendar days to return
      Custom-made products and cut-to-size strips are excluded.
      Full conditions here: After-Sales Service.
    • 5-7 days Delivery
      If you place your order today before 18:00h, delivery within 5-7 days (working days).
      Full conditions here: Shipping methods.
    • 100% secure payments
      payment method image 1
      payment method image 2
      More information: Payment methods.
    • Warranty up to 5 years
      You will find the exact product warranty in the technical details.
Dimensions
  • Height30 mm
  • Width320 mm
  • Depth48 mm
Downloads
  • pdf file
    Technical Data Sheet PDF
  • pdf file
    DoC_103729_212289
Certificates and Stamps
CertificateCertificateCertificateCertificateCertificate
Technical Specifications
  • Electrical Features
    • Current Intensity8.3 A
    • Electrical Insulation ClassI
    • Frequency50-60 Hz
      Output Voltage24V DC
    • Type Of DimmingDALI, Push button
    • Voltage level required for the product to function correctly.
      Voltage Range220-240V AC
    • Wattage200 W
  • LED Features
    • Power Factor0.95
  • Mechanical Features
      Ambient Working Temperature-20 °C~+60 °C
      IP RatingIP20
    • LocationIndoor
  • Product Information
    • BrandBOKE
    • CertificatesCE, RoHS, UKCA, ENEC, CCC
    • Guarantee3 years
  • Materials and Finishes
    • Fitting MaterialMetal
Image
Description
The BOKE Power Supply is suitable for connecting indoor lighting systems that cannot be used with direct mains connection. It converts the AC mains power supply to 24V DC.
Features of the 220-240V BOKE DALI/PUSH CCT Dimmable Linear Driver No Flicker 24V Output 8300mA 200W BK-DWV200
The 220-240V BOKE DALI/PUSH CCT Dimmable Linear Driver No Flicker 24V Output 8300mA 200W BK-DWV200 allows you to supply up to a maximum of 200W of power to the LED load.