Oświetlenie zewnętrzne z taśmami LED

Nadeszła ładna pogoda i czas wyjść na tarasy i do ogrodów, aby się nią cieszyć. Oto kilka pomysłów na rozświetlenie swojego ogrodu tak, że sąsiedzi będą Ci zazdrościć. Zaczynajmy!

Zgoda, zimą ogrody i tarasy wyglądają na opuszczone, ale lato jest tuż za rogiem i to idealny moment, by dodać im klasy.

Jeśli chcesz czegoś innego, ale nie wiesz, co zrobić, nie martw się: oto kilka pomysłów, jak uzyskać jak najwięcej z oświetlenia zewnętrznego. Taśmy LED do zastosowań zewnętrznych. Twój ogród lub taras stanie się oazą spokoju i wyrafinowania, za którą tęsknisz.

  • Wokół basenu: są idealne do rozgraniczenia basenu i zapobiegania wypadkom w nocy. Jeśli masz dzieci to jest to idealne rozwiązanie, mogą się spokojnie bawić i biegać. Jeśli organizujesz kolacje i przyjęcia, będzie to świetna pomoc dla Twoich gości, zwłaszcza po kilku drinkach.
  • Zamontowane na pergoli: tworzą przytulną atmosferę pozwalającą cieszyć się ogrodem bez konieczności stosowania lamp czy reflektorów o nadmiernym oświetleniu. Jeśli tylko przymocujesz je do boków, uzyskasz ładny efekt. Innym dobrym pomysłem jest zainstalowanie tego typu oświetlenia zewnętrznego na górze pergoli, aby uzyskać więcej światła.
  • Na ścieżkach i schodach: użycie prostej taśmy LED doda innego i eleganckiego akcentu, niezależnie od tego, czy są to pojedyncze czy ciągłe płytki. Można je umieścić między płytkami lub po bokach. Zalecamy oświetlenie stopni od góry do dołu. Doskonale nadaje się do zapobiegania wypadkom.
  • Wyznaczróżne obszary: Na przykład oddzielić trawnik, grill lub basen od innych obszarów.
Oświetlenie zewnętrzne z lampami LED
Oświetlenie zewnętrzne z taśmami LED

Jakie taśmy LED wybrać?

Jeśli zależy Ci na zabawnymi zróżnicowanym oświetleniu, polecamy taśmy LED RGB/RGBW, za pomocą których możesz zmieniać kolor i tworzyć różne nastroje. Jeśli preferujesz spokojne lub klasyczne oświetlenie zewnętrzne, najlepiej wybrać jednokolorowe taśmy LED, które oferują trzy temperatury barwowe: ciepłą, chłodną i neutralną.

Jak należy montować listwy?

Profesjonalista robi to doskonale, ale jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i jesteś majsterkowiczem, potrzebujesz tylko kilku narzędzi i zastosuj się do rad, które podaliśmy w poprzednim artykule o listwach. Listwy RGB/RGBW i monochromatyczne doskonale nadają się do użytku zewnętrznego, o ile posiadają klasę szczelności IP65 lub wyższą, co gwarantuje odporność na wodę i kurz – niezbędny element każdego oświetlenia zewnętrznego.

Czy tego typu oświetlenie zewnętrzne jest wystarczające?

Oświetlenie zewnętrzne z taśmami LED jest elementem akcentującym i dekoracyjnym. Możemy ją uzupełnić o różne lampy LED, które pozwalają nam uzyskać bardziej bezpośrednie światło w konkretnych punktach lub cieszyć się światłem bardziej ogólnym. Obie opcje poprawią widoczność przestrzeni zewnętrznych.

Lampy ścienne oferują bardziej intymną i nowoczesną atmosferę, podkreślając styl i wzbogacając wnętrze. Dzięki możliwości ustawienia reflektora w górę, w dół lub na bok możemy zaprojektować oświetlenie na różne sposoby. Skierowane do góry podkreślają drzewa, nie uszkadzając ich, gdyż jest to rodzaj światła, które nie emituje ciepła.

Na werandzie i tarasie możemy dodać minimalne oświetlenie na końcach za pomocą małych latarni, które definiują obszary przejściowe i tworzą poczucie ciągłego światła.

Małe lampiony zewnętrzne na poręczach tarasu lub kilka świec tu i tam dodają magicznego akcentu. Jeśli jednak obawiasz się, że coś się spali, umieść je w szklanych słojach lub zdecyduj się na świece LED wykonane z naturalnego wosku.

Basen z oświetleniem LED
Oświetlenie basenowe LED

Nie każdy ma basen. Jeśli jesteś jednym z tych szczęśliwców, nie przegap okazji, aby dać mu przestrzeń, na którą zasługuje. Dzięki różnym oświetleniom zewnętrznym, takim jak pływające lampy, latarnie ze świecami wokół nich lub typowe światło punktowe w tle, stworzyć zupełnie inną atmosferę w nocy niż w ciągu dnia.

Nie wspominając o pochodniach, idealnych na przyjęcia i romantyczne kolacje, uzupełnionych o świece we wzorzystych uchwytach, które samym blaskiem płomienia tworzą niepowtarzalny klimat.

Na koniec należy również wspomnieć o lampach zasilanych energią słoneczną. Zapewniają one wystarczającą ilość światła dla bezpieczeństwa i widoczności, oszczędzają energię i są przyjazne dla środowiska. Zainstaluj je i nie martw się, włączają się automatycznie, gdy słońce zachodzi. Jeśli nie chcesz instalować wszystkich tych źródeł światła, możesz również kontrolować działanie lamp ogrodowych za pomocą timerów.

Teraz nie ma już żadnych wymówek: Twój taras lub ogród będzie wyglądał wspaniale dzięki najlepszemu oświetleniu zewnętrznemu, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się ładną pogodą z rodziną i przyjaciółmi.