6 pomysłów na dekoracje z wykorzystaniem taśm LED

Dekorowanie za pomocą taśm LED daje tysiąc i jeden możliwości. Są w stanie oświetlić każdą przestrzeń i dopasować się do rozmiaru, którego potrzebujemy, możemy je łączyć lub przycinać zgodnie z funkcją, aby umieścić je nawet w najbardziej niedostępnym kącie, jaki możemy sobie wyobrazić.

Są bardzo łatwe w użyciu, oświetlają w atrakcyjny sposób, a nawet wzmacniają obszary lub przedmioty dla większego efektu wizualnego. Dekorowanie za pomocą taśm LED to atrakcyjna alternatywa, która nie pozostaje niezauważona.

Czym są taśmy LED?

Taśmy LED to elastyczne, w pełni samoprzylepne paski, które na swojej powierzchni posiadają szereg diod LED. Jedną z zalet świateł LED jest to, że ich kolor zmienia się, więc możemy znaleźć stałe światła dla różnych środowisk (białe światło, ściemniane i cieplejsze światło) lub ściemniane kolorowe światła lub nawet paski, które zmieniają swój kolor dla bardziej dynamicznego środowiska.

Zalety przy wyborze taśm LED do dekoracji

Paski LED są bardzo uniwersalnym formatem oświetlenia LED, oprócz tego, że łączą wszystkie zalety tej technologii.

  • Oszczędność energii elektrycznej
  • Niski pobór mocy
  • Szeroka gama kolorów, aby bawić się nimi i oświetlić każde pomieszczenie.

W Ledkia mamy do Państwa dyspozycji kilka alternatyw, aby jak najlepiej wykorzystać ten format oświetlenia LED. Masz możliwość nabycia tych pasków LED w odcinkach, z cięciem i okablowaniem w zestawie, lub w rolkach dla większych instalacji.

Teraz, gdy wiemy, że ten format oświetlenia LED tak elastyczne, proponujemy niektóre z nieskończonych pomysłów na wykorzystanie tych pasków LED w środowiskach dekoracyjnych, ale są to tylko kilka … wyobraźnia jest limitem.

Niektóre propozycje dekoracji za pomocą pasków LED

1. Ciekawa klatka schodowa lub korytarz

Stopnie podświetlone taśmami LED


Osiągniemy inny widok jednego z miejsc w naszym domu, które są z przejścia. Możemy nadać specjalny akcent tym przestrzeniom za pomocą pasków LED umieszczonych po obu stronach sufitu, wzdłuż krawędzi schodów lub poręczy lub nad listwą przypodłogową.

2. Świetlna rama do zdjęć lub luster

Struktura lustrzana z oświetleniem

Będziesz mógł podkreślić geometryczne kształty i szczegóły przedmiotów dekoracyjnych, a także stworzyć wokół nich przytulną atmosferę dzięki pośredniemu światłu emitowanemu przez światło tych pasków LED.

3. Inna lampka nocna.

Podstawa łóżka ozdobiona taśmami LED

Lampkę możemy ukryć w wezgłowiu łóżka lub w podstawie, jeśli konstrukcja nam na to pozwala. Alternatywa dla lampki nocnej na stoliku nocnym.

4. Inny punkt widzenia w kuchni

Blat kuchenny podświetlany taśmami LED

Umieszczając taśmy LED pod meblami kuchennymi, lub wzdłuż blatu mamy w efekcie pośrednie światło w całej kuchni i bardzo niskie zużycie.

5. Więcej niż tylkomeble

Podświetlany uchwyt na butelki szklane z paskami LED

Meble, półki czy szafki mogą służyć jako bardzo oryginalny punkt świetlny. A jeśli mają szklane drzwi lub półki uzyskamy jeszcze bardziej atrakcyjny efekt.

6. Nasz ogród również zasługuje na uwagę

Donice z oświetleniem LED

Nie zadowalaj się oświetleniem wnętrza, odważ się na akcent świetlny w swoim ogrodzie czy tarasie. W Ledkia mamy listwy z ochroną IP przystosowane do montażu na zewnątrz.

Znasz jeszcze jakieś miejsce, które można udekorować światłem z taśmy LED? Opowiedz nam o nich, czekamy z niecierpliwością.