Dekoracja firm za pomocą oświetlenia LED

Kiedy mówimy o dekorowaniu firm światłem LED, pierwsze co przychodzi nam na myśl to lokale użytkowe, do których ludzie przychodzą i wychodzą bez przerwy. Na myśl przychodzą sklepy odzieżowe, kawiarnie czy piekarnie. Być może pamiętamy nawet hotelowe lobby, które przykuło naszą uwagę. Choć każdą przestrzeń można stylowo udekorować, to jednak zawsze kojarzymy tego typu działania z oświetleniem takich firm jak sklepy, a nie biur czy fabryk. W tych ostatnich oświetlenie jest po prostu kolejnym narzędziem, które ułatwia nam pracę i czyni ją bardziej wydajną.

Oświetlenie w sklepie odzieżowym

Podstawowe warstwy oświetlenia

Zanim skupimy się na wielu opcjach, jakie mamy, jeśli chodzi o dekorowanie biznesu światłem, przeanalizujmy, jak działa oświetlenie warstwowe. Prosta metoda definiowania oświetlenia dla każdego rodzaju przestrzeni.

Oświetlenie ogólne lub ambientowe

Jest to główne źródło światła w przestrzeni. Jego celem jest sprawienie, aby klienci czuli się swobodnie i umożliwić im wygodne poruszanie się po przestrzeni. Jeśli chodzi o wybór oświetlenia ogólnego, istnieją dwie dobrze zróżnicowane pozycje. Pierwszym i w zasadzie bardziej logicznym jest zaprojektowanie tego typu oświetlenia przed innymi. Są jednak tacy, którzy wolą wprowadzić oświetlenie ambientowe jako ostatni krok i tylko w miejscach, które potrzebują dodatkowej jasności, aby nie pozostawić obszarów zbyt ponurych.

Głównymi elementami tego typu oświetlenia są downlighty i panele. Charakteryzują się one szerokim kątem rozwarcia wiązki światła oraz opalowym dyfuzorem, który minimalizuje olśnienie.

Bar ozdobiony diodami LED

Oświetlenie akcentujące

W dekoracjach biznesowych służy do podkreślenia produktów, przedmiotów dekoracyjnych lub innych pożądanych elementów. Zazwyczaj spotykamy ten rodzaj oświetlenia skupiającego się na półkach lub gablotach, przy wejściu do sklepu lub tam, gdzie eksponowane są nowe lub sezonowe produkty oraz w witrynach sklepowych.

W tym przypadku tym, czego potrzebujemy, są reflektory punktowe, które skupiają światło i mają wysoki współczynnik CRI, który odwzorowuje kolory naturalnie i bez zniekształceń. Najczęściej do tego celu wykorzystuje się oświetlenie szynowe. Wyróżnia się ono uniwersalnością, ponieważ pozwala nam na przesuwanie i obracanie opraw, tak aby idealnie dopasowały się do aranżacji artykułów.

Oświetlenie robocze

Stosowane jest w strefach, gdzie do opracowania pewnych zadań niezbędne jest światło o większym natężeniu. Najczęściej stosujemy to światło w strefie kas, w obsłudze klienta czy w przymierzalniach.

kasa

Dekoracja przestrzeni handlowych

W tym przypadku to, czego szukamy, to dodanie tego punktu wyrafinowania i piękna, który czyni każdą przestrzeń wyjątkową. W wielu przypadkach projekt oprawy jest ważniejszy niż emitowane przez nią światło. Mówimy przecież o elemencie dekoracyjnym, jakim mogłaby być rzeźba, i nie musi on być funkcjonalny.

Choć dekoracja LED daje nam szerokie możliwości, to jednak w centrum zainteresowania biznesu musi być produkt lub usługa, którą oferujemy, a nie dekoracja.

Oświetlenie dekoracyjne istnieje po to, aby było widoczne, a co za tym idzie, musi być umieszczone w miejscach, w których będzie odpowiednio widoczne, takich jak: w witrynach sklepowych lub które można z nich zobaczyć, przy wejściu do lokalu lub na wysokich sufitach. Coś, o czym należy pamiętać, to fakt, że oświetlenie musi być zgodne ze stylem i wystrojem biznesu oraz ewentualnie z produktami, które oferuje. Nie ma większego sensu umieszczanie bardzo nowoczesnej lampy ściennej w sklepie z antykami.

lampa dekoracyjna w przestrzeni handlowej

Główne alternatywy dekorowania firm za pomocą świateł LED

  • Taśmy LED. Długo rozmawialiśmy o wszechstronności taśm LED do dekoracji firm lub dowolnej przestrzeni. W rzeczywistości mogą być używane nie tylko jako dekoracja, ale także jako oświetlenie akcentujące na półkach z produktami lub wyświetlaczach.
  • Lampy retro. Są idealne, aby nadać przestrzeni wygląd vintage lub nawet industrialny. Doskonale łączą się z żarówkami filamentowymi.
  • Kinkiety. Kinkiety wewnętrzne mogą być dostosowane do potrzeb klienta i stać się prawdziwymi dziełami sztuki.
  • Meble LED. Meble ze światłem nie muszą być stosowane tylko na tarasach modnych miejsc. Są idealne, aby nadać odrobinę koloru i oryginalności każdej firmie.
Dekoracja ogrodu za pomocą mebli LED

  • Kolorowe girlandy. Girlandy LED, szeroko stosowane zwłaszcza gdy nadchodzą Święta Bożego Narodzenia oraz w oświetleniu namiotów na eventy, mogą posłużyć do stworzenia wzorów, które nadadzą osobowość przestrzeni i które możemy zmieniać w czasie.
  • Łańcuchy LED. Tworzone przez różne moduły świecące, są wykorzystywane głównie w oznakowaniu i mogą być dostosowane do każdego obiektu, aby oświetlić go od wewnątrz. Łańcuchy LED można przymocować do każdej powierzchni poprzez klejenie, przykręcanie lub zatrzaskiwanie.
Łańcuch LED

Jeśli chodzi o dekorowanie firm za pomocą oświetlenia LED, możliwości są nieograniczone. Jedyne, czego musimy unikać, to stosowania elementów lub wzornictwa, które nie pasują do wizerunku marki, który chcemy przekazać, oraz tego, że dekoracja odwraca uwagę od tego, co tak naprawdę jest centrum biznesu, czy to produktów, które sprzedajemy, czy usług, które oferujemy.