Akcesoria LED do sportów nocnych

Uprawianie sportu to zdrowy nawyk, który staje się coraz bardziej powszechny. W wielu przypadkach codzienne obowiązki pozostawiają nam tylko kilka godzin dziennie, aby cieszyć się naszą ulubioną aktywnością sportową, zwykle w nocy.

Nie zamierzamy wdawać się w debatę na temat tego, czy bieganie w nocy jest dobre czy złe, ale powiemy ci, w jaki sposób oświetlenie LED może pomóc ci uprawiać je w bezpieczniejszy i prawdopodobnie znacznie przyjemniejszy sposób.

Podstawowy sprzęt do biegania w nocy

Szeroka gama aktywności sportowych, które można uprawiać w nocy, jest bardzo zróżnicowana i determinuje sprzęt, którego potrzebujemy. Jednak bieganie i jazda na rowerze są jednymi z najpopularniejszych po zachodzie słońca.

Nocny wyścig


Z punktu widzenia bezpieczeństwa najważniejsze jest, aby widzieć i być widzianym lepiej, szczególnie w warunkach słabego oświetlenia. Dlatego potrzebujemy lekkich, łatwych do przenoszenia akcesoriów, które mogą skutecznie wytwarzać światło.

Najpopularniejsze sportowe gadżety oświetleniowe

Obecnie istnieje wiele gadżetów LED do różnych celów. W tym krótkim przeglądzie skupimy się na tych, które pozwolą nam bezpiecznie uprawiać sport w nocy.

Czołówki LED

Czołówki LED to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych gadżetów, zwłaszcza w dziedzinie biegania i turystyki pieszej.

Jak wybrać czołówkę?

Podstawowe punkty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze naszej czołówki to:

Ilość światła: Wskazywana w lumenach, jest niezbędna do bezpiecznego radzenia sobie w warunkach słabej widoczności. Zaleca się zapewnienie co najmniej 500 lm.

Żywotność baterii: Niezbędna, im więcej tym lepiej. Musimy mieć pewność, że będziemy mieć wystarczająco dużo światła, aby ukończyć naszą trasę.

Komfort: Kolejny podstawowy aspekt. Jeśli nasza latarka nie jest wygodna, bardzo możliwe, że zdejmiemy ją przed czasem, narażając nasze bezpieczeństwo.

Przednia dioda LED

Naprawdę ciekawą opcją jest latarka czołowa CREE XM-L T6. Wytrzymuje 3h na baterii, zapewnia 1200 lm i może być używana jako lampka rowerowa lub czołówka.

Lekkie bransoletki

Opaska LED to doskonałe akcesorium do jazdy na rowerze, biegania, pieszych wędrówek lub po prostu na spacer.

Tego typu akcesoria są lekkie i łatwe w użyciu. Zwykle mają kilka trybów świecenia: stały i migający z różnymi prędkościami.

Nocna siatkówka, gwiazda lata

Siatkówka plażowa jest bardzo popularna, szczególnie latem. Ponieważ jest to pora roku, w której upał staje się nieco bardziej znośny po zachodzie słońca, nic dziwnego, że nocna gra jest o wiele bardziej atrakcyjna.

Jeśli włączymy różne elementy, takie jak zasłony lub świecące girlandy, aby oświetlić siatkę i użyć taśm LED do wyznaczenia pola gry, wynik może być bardzo spektakularny.

Nocna siatkówka LED

Inne sporty

Chociaż w niektórych praktykach jest to mniej powszechne, korzystanie z akcesoriów LED do uprawiania sportu w nocy można ekstrapolować na każdą dyscyplinę. Niezależnie od tego, czy chodzi o oświetlenie kortu do tenisa łopatkowego, czy o wykonywanie czynności tradycyjnie wykonywanych w ciągu dnia, takich jak golf lub jazda na nartach, z pewnością znajdziemy niezbędne elementy oświetleniowe, które zapewnią dodatkową spektakularność.

Uprawianie sportu z oświetleniem LED