Rodzaje gniazd na świecie

Rodzaje gniazd na świecie

Poznaj niesamowitą różnorodność wtyczek na świecie: od typu A do typu N. Dlaczego nie ma jednej wtyczki dla każdego? Odkryj powody tej ciekawej różnorodności i połącz się z historiami, które opowiada każda wtyczka.

Światła zapobiegające przestępczości

Światła zapobiegające przestępczości

W poprzednich artykułach omówiliśmy badania ujawniające korzyści płynące z zielonego światła w zmniejszaniu przewlekłych migren oraz korzyści dla skóry, jakie może zapewnić zarówno niebieskie, jak i czerwone światło. Tym razem niebieskie światło ponownie znalazło się w centrum uwagi. Od Tokio po Nowy Jork, różne programy zapobiegania przestępczości i samobójstwom wykorzystują … Czytaj więcej.

Akcesoria LED do sportów nocnych

Akcesoria LED do sportów nocnych

Uprawianie sportu to zdrowy nawyk, który staje się coraz bardziej powszechny. W wielu przypadkach codzienne obowiązki pozostawiają nam tylko kilka godzin dziennie, aby cieszyć się naszą ulubioną aktywnością sportową, zwykle w nocy. Nie zamierzamy wdawać się w debatę na temat tego, czy bieganie w nocy jest dobre czy złe, ale … Czytaj więcej.

Światło i sezonowe zaburzenia afektywne

sezonowe zaburzenie afektywne

Światło jest źródłem życia i drastycznie wpływa na nasz nastrój. W rzeczywistości, w krajach północnych, gdzie cieszenie się słońcem jest dość rzadkie, obserwuje się wzrost liczby osób, które pomimo normalnego zdrowia psychicznego, zaczynają doświadczać objawów depresji zawsze o tej samej porze roku. Jest to znane jako SAD (sezonowa afektywna … czytaj więcej.

Oświetlenie w krajach rozwijających się

Oświetlenie w krajach rozwijających się

Obecnie większość ludzi mieszkających na obszarach wiejskich w krajach rozwijających się albo nie ma dostępu do energii elektrycznej, albo jest ona po prostu zbyt droga. Koszt oświetlenia na “niezelektryfikowanych” obszarach może być od 100 do 1000 razy wyższy niż na obszarach z siecią energetyczną. Bez dostępnego światła, zachód słońca staje się nienegocjowalną godziną policyjną. W … Read More.

Lifi. Internet w żarówce

Lifi w eksploatacji

Internet rzeczy lub IoT ( Internet rzeczy w skrócie) skupia się na wzajemnym połączeniu przedmiotów codziennego użytku, takich jak żarówki lub urządzenia gospodarstwa domowego, ze sobą lub z ludźmi. Dodajmy do tego rosnącą liczbę smartfonów, tabletów, komputerów, stacji telewizyjnych lub radiowych i innych przedmiotów, które wykorzystują sygnały radiowe do … Read More.

Czym jest zanieczyszczenie świetlne i jak z nim walczyć?

zanieczyszczenie świetlne

Zanieczyszczenie światłem to problem, który staje się coraz ważniejszy, ponieważ, jak wynika z badań na ten temat, zmiana poziomów światła w nocy ma wpływ na ludzi, który może wykraczać daleko poza uniemożliwianie nam oglądania rozgwieżdżonego nieba. Będziemy teraz omówić niektóre z przyczyn, skutków i możliwych … Read More.

15 największych mitów i kłamstw na temat diod LED

mitów i kłamstw na temat diod LED

Jest już wielu z nas, którzy cieszą się wydajnym i wysokiej jakości oświetleniem dzięki wielorakim zaletom technologii LED, ale wciąż istnieje pewien niedosyt wiedzy na temat tego, jak naprawdę działają. Poniżej postaramy się pokazać rzeczywistość kryjącą się za głównymi mitami dotyczącymi oświetlenia LED, które powstały na przestrzeni … Read More.

Zielone światło LED przeciw bólowi głowy

Zielone światło LED przeciw bólowi głowy

Ból głowy to jedna z najczęstszych dolegliwości w dzisiejszych czasach. Najczęstszym sposobem jego zwalczania jest stosowanie leków takich jak ibuprofen, który jest coraz częściej nadużywany, a przynajmniej był do tej pory. Badania przeprowadzone przez dr Mohaba Ibrahima pokazują, że stosowanie zielonego światła LED może znacząco złagodzić migreny. Pochodzenie terapii światłem, które … Read More.