Zastosowanie i zalety CCTV

Telewizja przemysłowa to system monitoringu, który wykorzystuje kamery bezpieczeństwa i który coraz częściej możemy spotkać, nawet w warunkach domowych.

Dwie kamery zewnętrzne

Elementy systemu telewizji przemysłowej

Najprostsza realizacja tego typu systemu składa się z kamery podłączonej do monitora lub jednostki rejestrującej. Od tego punktu wyjścia można rozbudowywać instalację o kolejne kamery. W razie potrzeby instalację można uzupełnić o inne elementy, takie jak czujniki ruchu.

Zastosowania CCTV

Nadzór nie jest jedynym zastosowaniem, jakie możemy nadać tego typu instalacji. Podsumowując, telewizję przemysłową można pogrupować na trzy główne bloki:

  • Monitoring wizyjny
  • Rozpoznawanie
  • Identyfikacja

W ten sposób mogą być wykorzystywane do identyfikacji osób, monitorowania osób lub procesów lub identyfikacji wszelkiego rodzaju elementów.

Te zastosowania implikują ich integrację z pasywnymi systemami bezpieczeństwa, zarówno w firmach jak i domach, a nawet na drogach publicznych.

próba włamania

Zalety

Zalety posiadania kamer bezpieczeństwa są bardzo różnorodne, z których na szczególną uwagę zasługują następujące:

Odstraszanie od działań przestępczych

Kamery bezpieczeństwa mają dużą moc odstraszania od wszelkiego rodzaju zachowań czy działań, które mogą stanowić przestępstwo. Możemy tutaj zaliczyć od kradzieży po napady czy nieostrożną jazdę.

Obniżenie kosztów polis ubezpieczeniowych.

Ściśle powiązane z poprzednim, jeśli posiadamy telewizję przemysłową w naszej firmie lub domu, ryzyko włamania maleje, a koszt ubezpieczenia jest zazwyczaj niższy.

Ponadto wykonane zdjęcia mogą służyć jako dowód w razie jakiegokolwiek zdarzenia.

Poczucie spokoju

Wielokrotnie nie wystarczy być chronionym, konieczne jest poczucie ochrony. Posiadanie systemu kamer daje nam dodatkowy spokój, ponieważ mamy pewność, że nasze mienie jest obserwowane.

instalacja cctv

Wady kamer wideo

Jak każdy inny system zabezpieczeń, tego typu instalacje mają swoje wady.

Nie zatrzymują złodzieja

Pomimo tego, że są kluczowe w każdym procesie identyfikacji złodziei lub agresorów, nie mogą zapobiec popełnieniu przestępstwa, a same w sobie nie są w stanie zaalarmować sąsiadów lub policji.

Prywatność

W niektórych przypadkach systemy te mogą zagrażać prawu ludzi do prywatności.

W miejscach pracy instalacja tych kamer może nie być mile widziana, ponieważ generuje brak zaufania i napięcia w relacjach pracodawca-pracownik.

Niektóre modele kamer

Poniżej zobaczymy niektóre z opcji dostępnych dla nas przy zakupie naszych kamer.

Kamera CCTV typu bullet 720p AHD IP67 IR25m

kamera cctv bullet 720p

Doskonały stosunek jakości do ceny. Jest to kamera ekonomiczna, ale o bardzo dobrych parametrach. Doskonale sprawdza się w pomieszczeniach i na zewnątrz.

Kamera CCTV Bullet 1080p AHD IP67 IR80m

kamera cctv bullet 1080p

Kamera o bardzo zaawansowanych funkcjach, takich jak rozdzielczość 1080p przy 25 klatkach na sekundę czy widzenie w nocy na odległość do 80 metrów.

4 kamery IP i zestaw rejestratora WIFI NVR

zestaw kamer ip

Niewątpliwie najłatwiejszy sposób na rozpoczęcie pracy w świecie monitoringu wizyjnego. Pakiet ten zawiera cztery kamery HD oraz jednostkę rejestrującą.

Niewątpliwie nabycie systemu monitoringu wizyjnego to coś, co jest już w zasięgu każdej kieszeni, a dodatkowo jego konfiguracja jest dość prosta. Odkryj wszystkie jego możliwości w dziale Smart Home naszego sklepu internetowego, gdzie znajdziesz nie tylko kamery bezpieczeństwa, ale także alarmy i wszelkiego rodzaju urządzenia, które zmaksymalizują komfort i bezpieczeństwo Twojego domu lub firmy.