Dekoracja ścienna z kinkietami

Wykorzystanie światła do dekoracji przestrzeni nie jest niczym nowym. W rzeczywistości oświetlenie odgrywa coraz ważniejszą rolę w projektowaniu wnętrz. Jest to kluczowy element, który wprowadza komfort i styl do każdego pomieszczenia. Tym razem będziemy mówić o dekorowaniu za pomocą kinkietów, głównie kinkietów, i pokażemy kilka oryginalnych pomysłów, aby wnieść ten dotyk kreatywności, który sprawi, że każda przestrzeń będzie wyjątkowym miejscem.

Jak dekorować za pomocą kinkietów?

Wybierając kinkiet LED lub sufitowy, pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest jego funkcja. Musimy zastanowić się, czy będzie on częścią oświetlenia ogólnego, czy też będzie pełnił jedynie funkcję światła otoczenia. Kolejną ważną kwestią jest design lampy ściennej. Choć zależy to od gustu każdego z nich, to jednak koniecznie należy zorientować się, jak będzie ona wyglądać nawet wtedy, gdy nie jest włączona, dzięki czemu będziemy mieli element o dużej wartości dekoracyjnej, podobny do rzeźby czy obrazu. Możemy również zdecydować się na wzory wkomponowane w ścianę lub sufit, dzięki czemu przejdą bardziej niezauważone.

Oświetlenie pośrednie jako element komfortu

Dekoracje ścienne z oprawami światła pośredniego to jedna z najbardziej rozpowszechnionych opcji. Światło jest rzutowane na ściany i rozprowadzane po całym pomieszczeniu. Zapewnia to bardzo przyjemne uczucie ciepła.

W ramach różnych opcji oświetlenia pośredniego możemy wyróżnić same lampy ścienne oraz asortyment produktów do integracji ścian i sufitów LED. Te ostatnie są doskonale zamaskowane w ścianie i tworzą naprawdę oryginalny efekt.

Integracje LED wydają się być częścią ściany.
Integracje LED wydają się być częścią ściany.

Kinkiety wewnętrzne LED, które prezentujemy Państwu w naszym sklepie internetowym z oświetleniem, wykonane są ze specjalnego materiału, który pozwala na malowanie i sztukaterię kinkietów tak, aby zintegrować je z wystrojem lub wręcz przeciwnie – nadać im odrobinę koloru, który kontrastuje ze ścianą i wprowadza ten punkt zabawy.

Dekorowanie kinkietami tarasów i ogrodów

Jeśli mamy taras, balkon lub ogród, może być interesujące, aby zapewnić to światło otoczenia, które pozwala nam stworzyć komfortową przestrzeń, nawet jeśli jesteśmy poza domem.

W tym przypadku możemy wybrać z szerokiej oferty kinkietów zewnętrznych LED lub zdecydować się na oświetlenie solarne LED, które oprócz nowoczesnego wyglądu pozwalają nam cieszyć się w 100% ekologicznym oświetleniem.

Solarna lampa ścienna LED zawiera czujnik ruchu.
Kinkiet solarny LED zawiera czujnik ruchu.

Oryginalne pomysły dekoracyjne z kinkietami LED

Zamierzamy zaproponować kilka bardziej oryginalnych opcji dla Ciebie, aby dać ten kreatywny dotyk do pokoju, który chcesz udekorować. Prezentujemy Ci różne i oryginalne lampy ścienne, a nawet niektóre elementy, które nie są zwykle używane jako światła ścienne, ale mogą być praktyczne, jak również dekoracyjne.

Lampa ścienna z liną

Lampa ścienna wykonana z liny i żarówki żarowej.

Tę lampę ścienną w stylu rustykalnym możemy zbudować z linowej lampy wiszącej Perseo i żarówki filamentowej e27. Jeśli użyjemy kabla tekstylnego z oferty DIY, możemy dostosować naszą lampę ścienną do pożądanego przez nas stylu, zmieniając kolor kabla lub wybierając inny typ żarówki.

Kufer na ścianie

Lampa ścienna z półką wykonana z pnia i taśmy LED

Aby uzyskać tę lampę ścienną, wszystko, czego potrzebujemy, to element dekoracyjny symulujący pień i umieszczenie wokół niego taśmy LED. Jeśli chcemy, możemy dołączyć półkę, aby cieszyć się dekoracyjną i funkcjonalną lampą ścienną.

Dekoracyjna kawa

Lampa ścienna Coffee symuluje filiżankę kawy.

W przypadku oryginalnej lampy ściennej Coffee możemy pójść o krok dalej i pomalować filiżankę tak, jakby była częścią naszej zastawy stołowej, a nawet możemy pomalować ścianę symulując dym, który wydobywa się ze świeżo zaparzonej kawy.

Aplikacja origami

Lampa do samodzielnego wykonania z papieru

Możemy wykorzystać techniki, które wyjaśniliśmy Ci przy tworzeniu lampy DIY i zastosować je przy tworzeniu naszej spersonalizowanej lampy ściennej.

Jak widać, opcje dekorowania za pomocą lamp ściennych są praktycznie nieograniczone. Musimy tylko puścić wodze fantazji.