Oświetlenie akcentujące do dekoracji wnętrz

Strona oświetlenie akcentujące służy do tworzenia wizualnego zainteresowania i jest zwykle używane do oświetlania określonego obiektu, powierzchni roboczej lub określonego kierunku. Ten rodzaj oświetlenia jest atrakcyjny i wszechstronny i może być stosowany samodzielnie lub jako uzupełnienie bardziej ogólnego oświetlenia otoczenia. Oświetlenie akcentujące znajdziemy zarówno w domu, jak i w przestrzeniach publicznych: restauracjach, hotelach, butikach, biurach czy galeriach sztuki.

oświetlenie akcentujące lokale handlowe

Oświetlenie akcentujące zmienia światło, tworząc kontrasty i podkreślając pewne obszary w celu skupienia uwagi na szczegółach, tworząc w ten sposób wizualne hierarchie, które prowadzą oko. Rezultatem jest połączenie światłocienia i ostrych cieni, które charakteryzują przestrzeń.

5 wskazówek dotyczących udanego oświetlenia akcentującego

Oświetlenie akcentujące jest bardzo atrakcyjne w dekoracji, jeśli wiemy, jak je w pełni wykorzystać, dlatego chcemy podzielić się tymi wskazówkami, gdzie i jak umieścić oświetlenie akcentujące.

Użyj oświetlenia akcentującego, aby oświetlić to, co chcesz podkreślić.

Dzięki oświetleniu mamy możliwość skierowania uwagi na rzeczy, które chcemy podkreślić w pomieszczeniu. Oświetlenie ma moc wnoszenia do pokoju wizualnej dramaturgii, którą można osiągnąć tylko w ten sposób.

oświetlenie akcentujące

Zabawa z podświetleniem lub oświetleniem górnym

Jeśli umieścimy światło poniżej lub za obiektem na ścianie, uzyskamy efekt muzeum, ponieważ nadamy temu elementowi i obiektowi efekt glamour halo.

światło akcentujące łazienka

Używaj reflektorów do oświetlenia punktowego.

Wykorzystanie oświetlenia do zwrócenia uwagi na punkty centralne w pomieszczeniu może naprawdę zrobić różnicę. Najlepszym wsparciem dla kierowania światła o wąskim kącie są reflektory punktowe.

oświetlenie akcentujące - reflektory kierunkowe
Przykład reflektora kierunkowego

Tory są rozwiązaniem umożliwiającym kierowanie różnych punktów światła w różnych kierunkach.

jednofazowe oświetlenie akcentujące ścieżki

Początkowo stosowane tylko w pomieszczeniach komercyjnych, obecnie można je spotkać również w kuchniach, salonach, korytarzach i sypialniach. Jeśli szukamy funkcjonalnego, nowoczesnego i klasycznego oświetlenia to szyny są najlepszym pomysłem, ponieważ każdy reflektor jest niezależny i możemy skierować światło w najbardziej dogodnym dla nas kierunku.

oświetlenie akcentujące - reflektory kierunkowe
Reflektor torowy LED

Reflektory wpuszczane do dyskretnego oświetlenia

W zależności od kąta otwarcia te downlighty dają nam możliwość oświetlenia zarówno ogólnego, jak i bardziej akcentującego. Ta oprawa jest najbardziej dyskretna, a ponadto, nie będąc widoczną, tworzy efekt, który daje wrażenie, że pomieszczenia są wyższe niż w rzeczywistości. Taśmy LED są dobrym sprzymierzeńcem, aby w dyskretny sposób podkreślić pewne obszary.

uwypuklone oświetlenie

Czy masz już jakieś pomysły do wypróbowania?