Zielone światło LED przeciw bólowi głowy

Ból głowy to jedna z najczęstszych dolegliwości w dzisiejszych czasach. Najczęstszym sposobem jego zwalczania jest stosowanie leków takich jak ibuprofen, który jest coraz częściej nadużywany, a przynajmniej był do tej pory.

Badania przeprowadzone przez dr Mohaba Ibrahima pokazują, że stosowanie zielonego światła LED może znacząco złagodzić migreny.

Geneza terapii światłem, która likwiduje przewlekły ból

Pomysł wziął się z najwyraźniej dość częstych bólów głowy brata dr Mohaba, który twierdził, że siedzenie w parku przy drzewach sprawiało, że czuł się lepiej i to bez potrzeby zażywania leków. Ibrahim sam tego doświadczył i zastanawiał się, co może być przyczyną. Początkowo myślał, że to dlatego, że park jest cichym miejscem, ale jego biuro również pozwalało mu się zrelaksować, a i tak nie uwalniało go to od bólu. Później pomyślał, że może drzewa wydzielają do powietrza jakiś środek chemiczny albo że to po prostu zielony kolor ich liści. W ten sposób zaczął doświadczać wpływu zielonego światła na chroniczny ból.

Dr. Mohab Ibrahim
Dr Mohab Ibrahim

Eksperymenty na szczurach i testy kliniczne

Początkowy eksperyment przeprowadzono na szczurach laboratoryjnych, które podzielono na trzy grupy. Pierwsza z nich została umieszczona w przezroczystym pudełku, które pozwalało na zanurzenie szczurów w świetle. Drugą grupę umieszczono w pomieszczeniu z zielonym światłem i wyposażono w soczewki kontaktowe, które przepuszczały fale zielonego światła. Trzecia grupa została umieszczona w nieprzezroczystych soczewkach kontaktowych i w żadnym momencie nie była wystawiona na działanie światła.

W rezultacie szczury, pierwotnie cierpiące na ból neuropatyczny, kąpane w zielonym świetle wykazywały zwiększoną tolerancję na różne bodźce termiczne i dotykowe, które wcześniej wywoływały u nich ból. Wszystko to bez wykrycia jakichkolwiek skutków ubocznych.

Pudełko z zielonym światłem LED, w którym trzymano szczury
Pudełko z zielonym światłem LED, w którym trzymano szczury.

U osób z fibromialgią przeprowadzono ślepe testy kliniczne w celu zbadania wpływu zielonego światła na łagodzenie przewlekłego bólu spowodowanego tą chorobą. Od uczestników wymagano wpatrywania się przez jedną do dwóch godzin dziennie w zielony pasek LED przez okres 10 dni. Pod koniec testu ból został zredukowany o 40% do 50%.

Tajemnica zielonego światła, które zmniejsza migreny

Powód, dla którego zielone światło LED może znacznie zmniejszyć przewlekły ból, pozostaje ukryty. Być może jest to kwestia czysto psychologiczna, ale wstępne dane wskazują, że ten rodzaj światła może modyfikować poziom pewnych substancji w organizmie, które mogłyby zmniejszyć ból, a nawet stan zapalny w układzie nerwowym.

Niewątpliwie, Dr Mohab Ibrahim 's odkrycie byłoby ekonomiczny sposób radzenia sobie z przewlekłym bólem. Problemem, który dotyka miliony ludzi w każdym wieku.