Przewodnik po zakupie wysokiej jakości żarówki LED

Przy zakupie jakiegokolwiek produktu ważne jest, aby mieć pewne jasne pojęcia, aby wiedzieć, czy to, co nabywamy, jest wysokiej jakości. W świecie oświetlenia nie jest to wyjątek, a w dzisiejszych czasach, przy ilości sklepów i różnych informacji, na które jesteśmy narażeni, oddzielenie pszenicy od plew może być trudne. Oto kilka wskazówek, dzięki którym dokonując zakupu będziemy wiedzieć, czy wybieramy żarówkę LED wysokiej jakości.

Jak poznać, czy żarówka jest dobrej jakości?

Niewątpliwie najskuteczniejszą metodą, aby z pełną pewnością wiedzieć, czy dany produkt jest jakościowy, jest przeprowadzenie jego analizy. W omawianym przypadku powinniśmy sprawdzić kilka aspektów, takich jak to, że rzeczywiste parametry żarówki są zgodne z tym, co zostało określone przez sprzedawcę. Sprawdzić czy podczas pracy parametry takie jak temperatura pozostają w granicach rozsądku i oczywiście zbadać całą elektronikę i inne aspekty konstrukcyjne żarówki.

Aby naprawdę ocenić jakość wykonania należy otworzyć produkt i zobaczyć co zawiera. Sprawdzimy czy płytka zawierająca diody LED styka się (z odpowiednią pastą termiczną) z radiatorem, sprawdzimy czy elektronika tworząca sterownik jest wystarczająca oraz przyjrzymy się czystości i jakości lutowania. Jedynym minusem tego jest to, że trzeba kupić przynajmniej jedną żarówkę, wypatroszyć ją i mieć minimalną wiedzę o elektronice, żeby wiedzieć na co patrzymy.

Różne sterowniki LED

Jeśli czytasz to i nie masz pojęcia co to jest kondensator lub jak powinien wyglądać dobrze wykonany lut, nie przejmuj się. W kolejnych punktach wyszczególniamy kilka prostych wskazówek dotyczących wyboru dobrej jakości żarówki.

Podstawowe aspekty pozwalające ocenić jakość żarówki LED

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest zakup żarówki u wiarygodnego sprzedawcy. Jeśli zakup będzie dokonywany przez Internet, upewnijmy się, że strona internetowa prezentuje odpowiednie dane fiskalne i kontaktowe firmy, a oferowane informacje są przejrzyste. Z drugiej strony niezbędne jest, aby wszystkie działania, które zakładają wymianę wrażliwych informacji (proces rejestracji, dostępu, płatności) były realizowane z bezpiecznych stron. Musimy również zwrócić uwagę na oferowaną gwarancję.

Strona logowania do konta użytkownika jest bezpieczna i wyświetla "https".
Strona dostępu do konta użytkownika jest bezpieczna (widnieje na niej „https”).

Jeśli chodzi o sam produkt, ważne jest, aby posiadał on odpowiednie certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo, takie jak oznaczenie CE czy certyfikat RoHS, który ogranicza stosowanie niebezpiecznych substancji, takich jak ołów czy rtęć. Istnieją również inne rodzaje certyfikatów, takie jak TÜV, wydawane przez niemieckie organizacje certyfikujące (Technischer Überwachungs-Verein), które uznawane są za jedne z najbardziej restrykcyjnych na świecie. Jest bardzo prawdopodobne, że dobrej jakości żarówka LED będzie miała wszystkie trzy certyfikaty.

Z punktu widzenia wydajności , o jakości żarówki decyduje jej żywotność, sprawność diod LED (lumeny na wat) oraz współczynnik oddawania barw emitowanego światła.

Światło musi być dostosowane do użytku, jaki zamierzamy nadać przestrzeni.
Światło musi być dostosowane do sposobu użytkowania, jaki zamierzamy nadać danej przestrzeni.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że nabywając jakikolwiek element oświetlenia, musimy wybrać ten, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Oznacza to wybór systemu oświetleniowego, który oferuje wystarczającą ilość światła dla czynności, które mają być wykonywane w przestrzeni, z kątem otwarcia i temperaturą światła, która tworzy pożądaną atmosferę.

Możesz sprawdzić inne artykuły na tym blogu, aby uzyskać pomysły i wskazówki, jak oświetlić sypialnię, wybierając światła próżności lub o światłach na klatkę schodową, między innymi. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze, w naszym sklepie internetowym z oświetleniem LED mamy fantastyczny zespół profesjonalistów, którzy wyjaśnią wszelkie wątpliwości, które masz i oczywiście możesz również zostawić wszelkie pytania w komentarzach.