Co to są Żarówki filamentowe LED?

Gdy po raz pierwszy poznasz żarówki filamentowe LED, ulegniesz ich czarowi. Jest to reprodukcja klasycznej żarówki wynalezionej przez Edisona z odsłoniętymi filamentami i dlatego jest tak piękna.

żarówka filamentowa edison

Żarówki filamentowe są właściwie żarówkami dekoracyjnymi, ponieważ ich piękno polega na oryginalnym i prostym kształcie. Od zawsze używaliśmy lamp do dekoracji lub nadania pomieszczeniu osobowości poprzez oświetlenie, jednak gdy nie chcemy przesadnie obciążać pomieszczenia, żarówki filamentowe są w stanie ozdobić i wyróżnić się samodzielnie.

żarówki filamentowe dekoracyjne

Urok Żarówki Edisona z technologią LED

Te żarówki dekoracyjne stanowią doskonałe połączenie designu i funkcjonalności. Architekci i projektanci poszukują symetrii między estetyką a użytecznością w tych filamentowych żarówkach wykorzystujących technologię LED.

Różnica między żarówkami filamentowymi LED a żarówkami żarnikowymi

Żarówki filamentowe LED działają na zasadzie wytwarzania światła przez maleńkie diody LED ułożone w pasek przypominający tradycyjny żarnik. Wyglądem przypominają zwykłą żarówkę, ale mają zalety technologii oświetlenia LED. Tak więc, chociaż żarówki filamentowe LED mają te same walory estetyczne co klasyczne żarówki Edisona, są o wiele lat do przodu, jeśli chodzi o wydajność i trwałość.

żarówki filamentowe kuliste

Większość żarówek filamentowych LED osiąga trwałość od 15 000 do 40 000 godzin, pozostawiając daleko w tyle pod względem żywotności żarówki żarowe, których trwałość wynosi od 500 do 1000 godzin. Podobnie jest z wydajnością – żarówki z technologią LED potrzebują od 7 do 10 watów, aby wygenerować taką samą ilość światła, jaką wytwarza 60-watowa żarówka żarnikowa.

W przeciwieństwie do zwykłych diod LED żarówki filamentowe LED są wielokierunkowe, co oznacza, że emitują światło we wszystkich kierunkach. Dlatego idealnie nadają się do lamp stołowych i lamp, które muszą emitować światło w zakresie 360 stopni.

lampa stołowa z żarówką filamentową

Kolejną zaletą żarówek filamentowych LED jest stała i niemigocząca emisja światła, dzięki czemu są one znacznie wygodniejsze i zdrowsze dla naszych oczu.

Jeśli chodzi o precyzję odwzorowania barw, żarówki te osiągają najlepsze rezultaty – współczynnik oddawania barw wynosi 80, czyli tyle samo, co konwencjonalne żarówki LED.

Dzięki swojemu urokowi i estetyce, w połączeniu z zaletami technologii LED, żarówki te oferują najlepszą jakość, design i wydajność.

Podobnie jak tradycyjne żarówki, żarówki filamentowe LED są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. Są one również dostępne w różnych temperaturach barwowych, co pozwala uzyskać bardziej dynamiczne oświetlenie, łączące różne kolory w tej samej przestrzeni.

Dekoracyjne żarówki filamentowe

Żarówki filamentowe o ciepłej temperaturze barwowej są idealne do stworzenia przytulnej atmosfery. W restauracjach, sklepach i domach żarówki te doskonale sprawdzają się w oprawach w stylu vintage, gdzie nowocześniejsze żarówki byłyby nieodpowiednie.

żarówki filamentowe w lampach retro

Żarówki filamentowe pasują również do stylów dekoracyjnych, takich jak Art Noveau , styl wiktoriański, retro… Emitują niezwykle dekoracyjne światło z charakterem i pomagają stworzyć bardzo przytulną atmosferę. Dostępne są również modele o bardzo zróżnicowanym wykończeniu, np. z przydymionymi kryształami w odcieniach brązu lub szarości.

Znacznie więcej niż żarówki vintage

W zakresie żarówek filamentowych można znaleźć kilka modeli o bardzo nowoczesnym i oryginalnym wykończeniu. Są to żarówki, które odchodzą od klasycznego wyglądu, a ich kolory i wzory pozwalają uzyskać różnorodne efekty świetlne.

dekoracyjna żarówka filamentowa

Ewidentnie ich zastosowanie jest głównie dekoracyjne lub jako światło nastrojowe, ponieważ ilość emitowanego przez nie światła jest ograniczona. W każdym razie są one coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, ponieważ nikt nie pozostaje wobec nich obojętny.

Witamy w nowej erze oświetlenia najwyższej jakości, zapewniającej wyjątkowe oświetlenie.

Czy potrafisz oprzeć się jej urokowi? Zapoznaj się z katalogiem żarówek filamentowych LED w naszym sklepie internetowym z oświetleniem. Znajdziesz je w kształcie kuli, odblaskowe, o ciepłym lub neutralnym świetle….