Lampy cementowe do uzyskania stylu industrialnego

Cement jako element dekoracyjny jest od pewnego czasu innowacyjnym materiałem w dekoracji, a lampy cementowe są jednym z kluczowych elementów w stylu industrialnym inspirowanym architekturą lat 50. i nowojorskimi loftami lat 90.

Wbrew temu co może sugerować ten styl, dekoracja industrialna nie jest dekoracją zimną, a wręcz przeciwnie. Inspiruje się cyganerią i artystycznym powietrzem ze względu na swoje pochodzenie, kiedy to amerykańscy artyści opuścili swoje miasto w poszukiwaniu przestrzeni i skończyli osiedlając się w opuszczonych fabrykach, które przekształcili w to, co znamy dzisiaj jako lofty. Artyści wykorzystali te przestrzenie znane jako magazyny i dali nazwę temu stylowi.

Żelazo, drewno, cement, beton, gołe materiały lub puste przestrzenie, niezbędne składniki dekoracji w stylu industrialnym. Dekorując przestrzeń w celu osiągnięcia tego stylu decydujemy się na meble i przedmioty dekoracyjne wykonane ze szlachetnych i przetworzonych materiałów.

lampy betonowe

Oświetlenie w stylu industrialnym z cementowymi lampami

Wśród nowych propozycji w oświetleniu znajdują się lampy z betonu. Lampa cementowa połączona z innymi materiałami w celu uzyskania lekkiego wykończenia, oferuje design, który jest bardzo modny. W rezultacie otrzymujemy minimalistyczny wygląd, ale z urokiem odziedziczonym po przedmiotach z wcześniejszej epoki. Dodatkowo, jeśli połączymy ją z żarówkami LED, skorzystamy z zalet tego typu oświetlenia.

Lampa cementowa Hades
Lampa wisząca

Beton jest wszechstronnym i oryginalnym materiałem, który pomaga nam stworzyć wyjątkowe środowiska w każdym rodzaju pomieszczenia. Dzięki prostemu i minimalistycznemu wzornictwu, lampy te są doskonałym wyborem do oświetlenia i dekoracji w naturalny sposób.

stół-świątynia-lampa stołowa
Lampa stołowa

Dziś istnieją kolorowe lampy z betonu, które nadają tym przedmiotom osobowość. Beton jest materiałem, który może być barwiony i pozwala na gładsze i polerowane wykończenia oprócz charakterystycznego szorstkiego stanu. Kolorowe i różne tekstury powodują, że projekty i wykończenia pełne wyobraźni są w zasięgu każdego.

Wiszące lampy cementowe
Kolorowa lampa wisząca

Pamiętaj, że dla bardziej autentycznych wyników warto wybrać żarówki filamentowe LED, które dadzą ostateczny szlif, aby osiągnąć ten styl przemysłowy.

Jedną z zalet stylu industrialnego jest to, że jest on ponadczasowy, czyli nigdy nie wychodzi z mody. Ponadto jest to styl, w którym mogą współistnieć również elementy dekoracyjne innych stylów, na przykład połączone ze stylem skandynawskim lub retro.

Salon w stylu industrialnym i skandynawskim

Dziś styl ten nie jest zarezerwowany wyłącznie dla artystów i cyganerii, choć nie stracił swojej osobowości oraz kreatywnego i awangardowego charakteru.

Czy dołączasz do tego trendu?