Lampy w stylu vintage

Lampa Lampy w stylu vintage są przykładem tego, jak retro design i oszczędność technologii LED łączą się, aby zaoferować lepszy produkt. Nostalgicy i miłośnicy minionych czasów mają szczęście, wiele dekoracyjnych i modnych elementów z lat 50-tych, 60-tych i 70-tych powraca odnowionych w stylu retro vintage, a oświetlenie jest jednym z nich. W tym przypadku mówimy oczywiście o oświetleniu LED w jego najbardziej retro vintage formacie.

Oświetlenie jest niezbędne przy wyborze dekoracji miejsca. Lampy lampy i punkty świetlne to elementy, które pomagają nam nadać osobowość i obecność naszemu domowi , a dziś przedstawiamy kilka dla tych, którzy uważają, że każdy miniony czas był lepszy.

Dekorowanie lampami w stylu vintage

Lampy lampy sufitowe w stylu vintage przeżywają ostatnio rozkwit, jest to styl dekoracyjny, który jest zwykle bardzo dobrze dostosowany do dzisiejszych czasów. Możemy udekorować nasz dom bardziej aktualnym akcentem, ale te lampy projektowe w stylu vintage pasują idealnie, jeśli wiemy jak.

W Ledkia jesteśmy również miłośnikami stylu retro, dlatego w naszej ofercie lamp posiadamy wiele modeli w stylu industrialnym lub retroinspirowanych amerykańską dekadą lat 30-tych i kilku lat 60-tych inspirowanych geometrycznymi wzorami tak charakterystycznymi dla tej dekady.

Designerskie lampy inspirowane geometrycznymi wzorami z lat 60-tych XX wieku
Designerskie lampy inspirowane geometrycznymi wzorami lat 60-tych

Lata 60. pozostawiły nam inspirujące dziedzictwo. Jest to epoka, w której rozpoczął się wpływ skandynawskiego stylu dekoracyjnego opartego między innymi na prostych liniach.

Meble i przedmioty dekoracyjne z tego okresu porzuciły komfort lat 50-tych i poszukiwały geometrycznych kształtów oraz prostych i nowoczesnych linii, które charakteryzowały ten okres. Rezultatem było stworzenie zabawnych i oryginalnych mebli, które dziś ewoluowały, aby pokazać swoje najbardziej eleganckie oblicze.

Branża oświetlenia wnętrz wykorzystała ten aspekt do maksimum, tworząc designerskie lampy oparte na geometrycznych wzorach z lat 60-tych, które wnoszą wyrafinowany akcent do dekoracji pokoju.

Lampy inspirowane latami 60. świetnie wyglądają w połączeniu ze sobą, ponieważ różne geometryczne kształty wprowadzają dynamizm do tej samej przestrzeni.

lampa tom dixon design

Te designerskie lampy w stylu vintage mają bursztynowe wnętrza, które są idealne do stworzenia przytulnej i ciepłej atmosfery w każdej przestrzeni.

Lampy LED w stylu industrialnym

Są to lampy mosiężne z przewodami w oplocie i widoczną metalową konstrukcją. Możemy je znaleźć jako lampy sufitowe wiszące, jako lampy podłogowe lub lampy podłogowe lub kinkiety idealne, aby mieć punkt świetlny w rogu domu lub lampy pomocnicze z bardziej ukierunkowanym światłem.

Lampa w stylu retro

Oświetlenie w stylu industrialnym jest kluczem do osiągnięcia tego miejskiego wystroju, który charakteryzuje się surowością konstrukcji, betonowymi ścianami, odsłoniętymi cegłami, stalowymi belkami, wysokimi sufitami i dużymi oknami. Możemy połączyć lampę w stylu industrialnym, która wprowadzi ten odmienny punkt do dekoracji z bardziej nowoczesnymi meblami. W tym przypadku kluczem jest wybór odpowiedniego modelu lampy, a jeśli połączymy kilka na małej przestrzeni, sukces jest gwarantowany.

Przewody w zasięgu wzroku lub lampy „tylko” z żarówką są idealne, aby trafić w ten styl.

Lampy w stylu retro

Nie chodzi o to, by zaglądać do schowka, ale by łączyć kolory, faktury i materiały. W dekoracji w stylu retro kryształ i szkło to dwa udane materiały, które idealnie pasują do tego stylu. Z tego powodu nowe lampy LED w stylu vintage, które naśladują wzornictwo lat 50-tych, 60-tych i 70-tych, są idealne do nadania akcentu otoczeniu w tym stylu.

lampa projektowa led tom dixon

Żarówki LED do lamp designerskich

Te designerskie lampy w stylu vintage, które wprowadzają retro industrialny akcent do każdej przestrzeni, wyglądają najlepiej w połączeniu z żarówkami LED z żarnikiem E27, ponieważ ich struktura pozwala pokazać piękno tego typu żarówek tak oryginalnych. Żarówki te wnoszą osobowość, której potrzebuje każde środowisko inspirowane tym stylem dekoracyjnym.

Lampa LED w stylu vintage

Ten industrialny styl, który uzyskujemy dzięki lampom w stylu vintage, pozostał. Staje się coraz bardziej popularny i coraz częściej łączony ze stylem skandynawskim lub jakimkolwiek innym, aby stworzyć aktualne style inspirowane akcentami retro, i właśnie w tym miejscu lampy designerskie stają się niezbędnymi elementami, ponieważ spełniają idealną funkcję dekoracyjną.

Obecnie te designerskie lampy w stylu vintage możemy znaleźć nie tylko w najnowocześniejszych restauracjach, ale już w wielu domach łatwo je zobaczyć zarówno w kuchni, jak i jadalni. Najbardziej niezwykłą rzeczą jest to, że doskonale łączą się z każdym stylem: rustykalnym, vintage, nowoczesnym, awangardowym, klasycznym … najważniejsze jest, aby wiedzieć, jak wybrać odpowiedni projekt, rozmiar i kolor, aby uzyskać idealne kontrasty z naszym otoczeniem. Te odnowione modele sprawiają, że lampy te stały się symbolem wyrafinowania w najbardziej aktualnych dekoracjach.