Dekorowanie wnętrz rustykalnych za pomocą oświetlenia LED

Rustykalny wystrój wnętrz wyróżnia się przede wszystkim tworzeniem naprawdę przytulnych przestrzeni, przywołujących spokój i ciepło wiejskiego otoczenia, gdzie natura jest obecna w każdym szczególe.

Dekoracja rustykalna

Dekoracja w stylu rustykalnym

Poniżej rozpakujemy 3 z kluczy do dekoracji rustykalnego domu lub nadania tego dodatkowego ciepła dowolnej przestrzeni.

Naturalne materiały i kolory

Jeśli mówimy o dekoracji rustykalnej, naturalne elementy są bohaterami. Kamień i drewno pokrywają sufity i ściany, a dominują brązowe, ziemiste i postarzane białe kolory.

Naturalne tkaniny, takie jak len czy bawełna, przyczyniają się do poczucia ciepła przestrzeni. Skorzystaj z poduszek, koców, itp …, aby dać dotyk koloru, najczęściej używane są żółte, zielone trawy lub niebieskie niebo.

Surowy, ale bardzo przytulny

Możemy znaleźć odsłonięte drewniane belki na sufitach oraz meble i drzwi z wiekowymi wykończeniami lub po prostu meble z recyklingu. W ten sposób staramy się podkreślić surowość drewna i połączyć je z innymi materiałami, takimi jak żelazo czy brąz. Zawsze bez przeładowania przestrzeni, aby nie straciła ona wizualnej amplitudy.

Kuchnia rustykalna

Kuchnia – bohater

Nie ma wątpliwości, że kuchnie zyskują na znaczeniu w domu, gdzie coraz więcej osób szuka otwartej koncepcji łączącej kuchnię i jadalnię. Jest to szczególnie prawdziwe w kuchniach w stylu rustykalnym, przestrzeniach, które zapraszają do dzielenia się i spędzania niezapomnianych wieczorów od momentu rozpoczęcia gotowania aż do oczyszczenia stołu.

Inne formy dekoracji w stylu rustykalnym

Oczywiście nie jest konieczne posiadanie domu na wsi, aby cieszyć się komfortem, jaki zapewnia ten typ dekoracji. W rzeczywistości, jak każdy inny styl dekoracji, styl rustykalny ewoluował, aby dostosować się do potrzeb dzisiejszych gustów.

Rustykalny szyk

Jeśli chcemy odejść od ordynarności rustykalnego wystroju wnętrz, możemy nadać mu twist i wejść w trend rustykalnego szyku. Można to osiągnąć poprzez nadanie większej wagi pastelowym lub białym odcieniom.

Nowy nowoczesny rustykalny

Miejski rustyk

Jeśli mieszkamy w mieszkaniu w mieście, możemy przyjąć zasady rustykalnego wystroju z miejskim akcentem. Ideałem jest postawienie na naturalne materiały, takie jak drewniane podłogi, tak aby to one były bohaterami przestrzeni. Utrzymamy jasne kolory na ścianach i zasłonach, aby dać więcej światła i amplitudy. Nasz osobisty akcent nadamy poprzez dodanie różnych nowoczesnych elementów dekoracyjnych.

Rustykalne oświetlenie w dekoracji wnętrz

Światło jest fundamentalne w dekoracji i rządzi się tymi samymi wytycznymi, co reszta elementów tego stylu. Wybierzemy oświetlenie LED o ciepłych tonach, które doskonale łączy się z kolorami drewna i postarzanych metali. W ten sposób atmosfera jest znacznie bardziej przyjazna.

Oświetlenie w stylu skandynawskim, z postarzanymi metalami lub białymi kloszami, bardzo dobrze łączy się z wyglądem rustykalnej kuchni.

Do ogólnego oświetlenia przestrzeni możemy wykorzystać elementy nowe lub pochodzące z recyklingu. Jeśli zdecydujemy się na ponowne wykorzystanie starych lamp żyrandolowych z kutego żelaza, możemy zastosować żarówki w kształcie świec, które zachowują ten tak charakterystyczny wygląd retro. Inną opcją jest wybór jednej z naszych lamp vintage, które łączą klasyczny design z lekkością i trwałością aluminium. Ideałem jest połączenie tych lamp z żarówkami filamentowymi, które odtwarzają wygląd starych żarówek wolframowych.

Kilka zabytkowych lamp z naszego sklepu internetowego z oświetleniem LED
Niektóre lampy vintage z naszego sklepu internetowego z oświetleniem LED.

Powszechnym trendem jest samodzielne tworzenie poszczególnych elementów oświetlenia. Możemy na przykład wykorzystać szklane słoiki, gałęzie czy nawet kamienie do zaprojektowania unikalnych lamp stołowych. Wystarczy tylko odrobina wyobraźni.

W łazienkach postawimy na neutralną temperaturę barwową i uciekniemy od kinkietów o bardziej nowoczesnej estetyce.

W ramach stylu rustykalnego chic, oświetlenie zachowuje wiekowe metalowe detale, ale włącza bardziej delikatne materiały, takie jak tkaniny, które zapewniają bardziej klasyczny wygląd i osładzają przestrzeń.

Wreszcie, możemy zdecydować się na niewidoczne światła. Stosowane w dekoracji wnętrz rustykalnych, oświetlenie LED pozwala nam zintegrować oprawy z różnymi elementami konstrukcyjnymi, tak że w ten sposób punkty świetlne pozostają całkowicie niezauważone, gdy są wyłączone. Możemy również zastosować integracje LED, które, jak już widzieliśmy, doskonale wkomponowują się w sufity i ściany.

A Wy, czy wykorzystaliście oświetlenie do dekoracji przestrzeni w stylu rustykalnym?