Światło do makijażu: Jak wybrać oświetlenie do makijażu?

Czy to w codziennym makijażu, czy na specjalną okazję, to nie eyeliner, cienie do powiek czy błyszczyk mogą dać Ci dodatkowy zastrzyk piękna, ale światło do makijażu, które masz do dyspozycji.

Każdy kosmetyk daje niesamowite efekty, od blasku delikatnej opalenizny po oczy o najbardziej uwodzicielskim spojrzeniu, ale bez odpowiedniego oświetlenia, blask i uwodzenie mogą wyglądać jak makijaż na Halloween, gdy tylko wyjdziemy na ulicę. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak wybrać odpowiednie oświetlenie do makijażu.

Jakie jest najlepsze światło do makijażu?

Idealne światło do makijażu to światło neutralne. Neutralne światło sprawia, że efekt makijażu jest taki, który najlepiej dostosowuje się do każdego rodzaju światła, jakie zastaniemy. Jest on przejrzyste, jednolite, pozwala uniknąć cieni i umożliwia nam sprawdzenie, czy któryś z produktów nie został nieprawidłowo wymieszany. Jeśli jest jedna rzecz, co do której wszyscy wizażyści są zgodni, to fakt, że światło słoneczne jest najlepszym sposobem na wykonanie makijażu.

Idealna temperatura dla toaletki to około 3500-4000K. Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest orientacja źródła światła. Kwestie te zostaną omówione bardziej szczegółowo w dalszej części

Światła do makijażu

Jeśli masz możliwość wykonania makijażu w pobliżu okna lub w bezpośrednim świetle słonecznym, wykorzystaj to w pełni. W tym przypadku najlepiej użyć ręcznego lusterka i ustawić się tak, aby światło padało prosto na twarz.

Ale co jeśli nie mamy naturalnego światła? Jakie mamy opcje?

Tutaj podpowiemy Ci, co zrobić, abyś miała jak najlepsze światło podczas nakładania makijażu.

Wskazówki dotyczące wyboru świateł do makijażu

  • Postaw na neutralne białe światło. To właśnie ono najlepiej oddaje naturalne światło i pozwoli uniknąć niespodzianek, gdy wyjdziemy na zewnątrz. Taką temperaturę powinniśmy wybrać dla oświetlenia łazienkowego, bez względu na to, czy wykonujemy tam makijaż, czy nie.
  • Nie należy używać zbyt jasnego światła. W większości przypadków mamy tendencję do używania zbyt jasnych świateł i w efekcie nakładamy zbyt dużo makijażu.
  • Używaj lamp lub żarówek z opalowym wykończeniem. Ponieważ są one półprzezroczyste, filtrują światło, redukując odbicia i czyniąc je bardziej jednolitym. Zapobiegają one również powstawaniu odblasków.
  • Unikaj żółtego światła, a zwłaszcza świateł fluorescencyjnych. Żółte światło nada nam bladego wyglądu, który sprawi, że nałożymy makijaż w nieodpowiednich proporcjach. Z drugiej strony, światło fluorescencyjne jest uważane przez ekspertów za najgorsze, ponieważ zbytnio zniekształca kolory.
  • Użyj więcej niż jednego punktu świetlnego. Przy wykonywaniu makijażu warto zastosować tzw. oświetlenie krzyżowe, czyli umieścić źródło światła po obu stronach lustra.
  • Wybierz oświetlenie wysokiej jakości. Współczynnik oddawania barw CRI jest istotną cechą każdego źródła światła, tym bardziej jeśli jest ono przeznaczone do makijażu. Wysoki współczynnik CRI zapewnia, że światło odwzorowuje kolory w sposób naturalny, bez ich zniekształcania. Wystarczy każda wartość CRI powyżej 80.
  • Unikać oświetlenia górnego. Często popełniamy błąd posiadania tylko jednego punktu światła świecącego na nas z góry i jest to coś, czego powinniśmy unikać za wszelką cenę.

Jednym z trików jest stosowanie żarówek z możliwością ściemniania, które pozwalają na zmianę natężenia światła, dzięki czemu możesz sprawdzić, jak Twój makijaż będzie wyglądał w różnych warunkach.

Dodaj odrobinę światła do swojego lustra do makijażu

Nie trzeba remontować łazienki ani zmieniać toaletki w sypialni. Przy odrobinie wprawy możemy cieszyć się przestrzenią z odpowiednim światłem do wykonania makijażu bez wydawania dużych pieniędzy.

Jeśli zazwyczaj wykonujemy makijaż w łazience, najprostszym sposobem jest zastosowanie trzech punktów świetlnych, które zainstalujemy wokół lustra: wykorzystamy kinkiet łazienkowy do oświetlenia ogólnego oraz dwie listwy LED 220V, ponieważ nie wymagają one zasilania, które umieścimy wzdłuż po obu stronach lustra i wygenerujemy oświetlenie krzyżowe, o którym wspominaliśmy wcześniej. Jeśli nie chcemy manipulować lustrem, możemy umieścić na ścianie profile do taśm LED, które również pozwolą nam skierować światło w naszą stronę.

Jeśli chcemy umieścić oświetlenie wokół lustra, a rama lustra wykonana jest z drewna, możemy umieścić po kilka żarówek z każdej strony. W tym przypadku będziemy musieli wywiercić otwory w ramie lustra, aby zmieścić gniazda żarówek i poprowadzić okablowanie za szafką do gniazda.

Alternatywą dla taśm czy żarówek jest zastosowanie neonów LED, które można idealnie dopasować do kształtu lustra.

Naprawdę opłaca się mieć konkretne światło do makijażu. W ten sposób unikniemy niespodzianek lub typowej sytuacji, w której właśnie się pomalowaliśmy i wyglądamy spektakularnie, a po dotarciu do samochodu okazuje się, że potrzebujemy więcej niż czterech poprawek.