10 Aplikacji dla świateł Philips Hue, których nie możesz przegapić

Cieszenie się inteligentnym systemem oświetlenia to jedna z wielu zalet posiadania „inteligentnego domu”. Tego typu systemy, takie jak Philips Hue, pozwalają na zarządzanie światłami z poziomu telefonu komórkowego i w tym celu musimy wybierać pomiędzy niektórymi aplikacjami dostępnymi na rynku.

Najlepsze aplikacje dla Philips Hue

Poniżej proponujemy Wam wybór najlepszych aplikacji Hue na Androida i iOS zarówno darmowych jak i płatnych. Kolejność, w jakiej prezentujemy Wam aplikacje, nie jest żadnym rankingiem.

Philips Hue

philips hue logo

Na początek listy mamy aplikację, którą stworzyła sama marka do sterowania swoją gamą inteligentnych lampek. Nie jest ona najbardziej zaawansowana ani nie posiada najbardziej niesamowitych funkcji, ale pozwala na wykonanie wszystkich podstawowych czynności pozwalających na dostosowanie i zautomatyzowanie naszego systemu Hue.

Ambifyambify logo

Zsynchronizuj światła z odtwarzaną muzyką i stwórz całe show bez wychodzenia z domu. Idealny na imprezę lub by cieszyć się relaksującą muzyką. Jest kompatybilny z iPhone, iPad i jest dostępny w iTunes za 2,99$.

OnSwitch

oswitch logo

Jeśli kiedykolwiek chciałeś przenieść się do cieplejszej przestrzeni lub lasu, ta aplikacja sprawia, że jest to łatwe do osiągnięcia. Efekty świetlne, które osiąga, są w stanie przywołać różne miejsca, które posłużą nam do ustawienia nastroju w każdej sytuacji. Dodatkowo jest ona kompatybilna z systemem iOS i Android.

Kontrol
kontrol logo

Sterowanie światłami za pomocą komend głosowych jest tym, co oferuje nam ta aplikacja. Jej funkcje nie pozwalają nam na wykonywanie czynności tak skomplikowanych jak w innych aplikacjach, ale możliwość sterowania oświetleniem domu za pomocą głosu daje nam to futurystyczne uczucie, które powinien zapewnić Inteligentny Dom.

iConnectHue

iConnectHue logo

Kolejna ekskluzywna aplikacja dla urządzeń z jabłkiem i jedna z najbardziej polecanych. Pozwala na sterowanie urządzeniami indywidualnie lub grupowo, dzięki czemu można tworzyć wszelkiego rodzaju scenariusze. Negatywnym punktem są różne zakupy, których należy dokonać z poziomu aplikacji, aby rozszerzyć oferowane opcje, co zwiększa jej ostateczną cenę.

AutoHueautohue logo

Jeśli używasz Taskera na urządzeniu z systemem Android, ta wtyczka pozwala maksymalnie dostosować system oświetlenia Philips Hue. Z drugiej strony, jeśli szukasz czegoś łatwego w instalacji i użyciu, może to nie być najlepsza opcja.

Lightbow

lightbow logo

Główną zaletą tej aplikacji jest to, że możemy sterować nie tylko inteligentnymi żarówkami Philipsa, ale także tymi z innych domów, jak LIFX czy Belkin WeMo. Niewątpliwie jest to najlepsza opcja, jeśli mamy żarówki kilku z tych producentów i chcemy zarządzać nimi wszystkimi z tej samej aplikacji. Z drugiej strony jest to jedna z najdroższych.

Hue Discohuedisco logo

Kolejna aplikacja, która pozwala nam zsynchronizować światła z dźwiękiem otoczenia – muzyką, grami wideo czy po prostu telewizorem. Pozwala również na różne rodzaje efektów stroboskopowych. Jedna z najlepiej ocenianych i najczęściej pobieranych z Google Play.

Hue dla dzieci

hue for kids logo

Zamykamy listę z inną aplikacją i skupioną na najmłodszych. To aplikacja edukacyjna, dzięki której dzieci poznają kolory, owoce, warzywa i kwiaty. Światła reagują w zależności od odpowiedzi, dzięki czemu doświadczenie jest bardziej wciągające. Niewątpliwie aplikacja ta daje dużą wartość dodaną do naszych żarówek.

Oferta jest naprawdę bardzo szeroka i może być trudno zdecydować się na jedną lub drugą. Z Ledkia polecamy rozpocząć przygodę ze światem inteligentnego oświetlenia Philips od samej aplikacji, która oferuje ta marka. Jeśli nasze potrzeby przekroczą to, co oferuje nam ta aplikacja lub inne darmowe, zawsze możemy dokonać przeskoku na płatną aplikację do sterowania naszymi światłami Philips Hue.

Hue Sync: Synchronizacja Hue z telewizorem

Niektóre z aplikacji, które już Wam pokazaliśmy, pozwalają nam na synchronizację świateł Hue z zawartością telewizora. Dzięki Hue Sync możemy wykonać tę operację, ale przy użyciu komputera PC lub Mac zamiast terminala mobilnego.

Hue Sync - Synchronizacja oświetlenia z telewizorem

Muzyka, wideo, gry wideo… wszelkie treści multimedialne będą oferowały bardziej wciągające wrażenia, gdy tylko skonfigurujemy aplikację tak, by odpowiadała naszym gustom. Pamiętajmy, że Hue Sync to oficjalne narzędzie Philipsa, które możemy pobrać z jego oficjalnej strony.