Zewnętrzne oprawy bezprzewodowe

Jednym z najczęstszych problemów przy oświetlaniu tarasów i ogrodów jest lokalizacja punktów świetlnych. Najczęściej jest tak, że mamy co najwyżej jedno miejsce, w którym można umieścić oprawę. Niewątpliwie najprostszym rozwiązaniem byłyby lampy bezprzewodowe, które do działania nie potrzebują żadnego rodzaju podłączenia.

Rodzaje opraw zewnętrznych bez gniazdka

Myśląc o naszej nowej oprawie bezprzewodowej, pierwsze co przychodzi nam do głowy to jakieś źródło światła zasilane baterią lub akumulatorem, jednak możemy zastosować inne rodzaje oświetlenia i nie, nie mamy na myśli tego, że zapełnisz ogród latarniami LED. Ponieważ staramy się oświetlić przestrzeń zewnętrzną oświetlenie słoneczne jest alternatywą do rozważenia.

Oprawy zasilane bateriami

W tym przypadku rozwiązaniem, które najlepiej odpowiada naszym potrzebom są reflektory z akumulatorem. W tej chwili w naszym sklepie internetowym z oświetleniem LED mamy reflektory o mocy 10W i 20W, w formacie konwencjonalnym i kompaktowym.

Oprawa bez gniazd reflektorów

Tego typu oprawy LED oferują jasność do 1800 lumenów, co będzie odpowiednikiem reflektora halogenowego o mocy około 150W. Czas pracy na baterii wynosi do 4-5 godzin (w zależności od modelu).

Te zasilane bateriami projektory LED doskonale sprawdzają się nie tylko w ogrodzie, mogą być również wykorzystywane na kempingu lub możemy zabrać je do samochodu, by mócje wykorzystać w każdej awaryjnej sytuacji.

Lampy solarne

Choć nadal są rodzajem lampy zasilanej bateriami, to charakteryzują się całkowitą niezależnością od konwencjonalnej sieci elektrycznej, gdyż zasilane są wyłącznie energią słoneczną, co jest krokiem poza to, czym byłoby zwykłe światło zasilane bateriami.

Technologia LED stała się punktem zwrotnym na korzyść oświetlenia solarnego. Jej zmniejszone zużycie pozwala cieszyć się wieloma godzinami światła przy jednym ładowaniu. Zawierają one czujniki obecności, dzięki czemu światła włączają się i wyłączają automatycznie i tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Ta lampa ścienna to przykład bezprzewodowej oprawy LED.

W przeciwieństwie do projektorów opisanych w poprzednim punkcie, oferują one bardziej ambientowe światło.

Zalety opraw bezprzewodowych

Wśród wielu zalet tego typu bezprzewodowych opraw LED możemy wyróżnić:

  • Łatwość montażu, ponieważ nie wymagają one okablowania.
  • Minimalne zużycie energii elektrycznej, które w przypadku solarnych lamp ściennych jest zredukowane do zera.

Oprócz wszystkich zalet technologii LED, takich jak natychmiastowe włączanie bez migotania czy brak zanieczyszczeń, o których wielokrotnie mówiliśmy.

Oświetlenie ścienne LED włącza się automatycznie
Solarne lampy ścienne LED włączają się automatycznie

Niektóre modele opraw bezprzewodowych

Na koniec przedstawimy Państwu kilka produktów spośród wszystkich dostępnych na naszej stronie:

Ultracienki reflektor LED 20W z akumulatorem.

Ten reflektor występuje w bardzo kompaktowym formacie, łatwym do przenoszenia i przechowywania. Oferuje jasność 1200 lumenów i może pracować do pięciu godzin.

Kompaktowy reflektor zasilany bateriami

Solarny reflektor ścienny LED z czujnikiem PIR

Idealna do zastosowania we wszystkich rodzajach przestrzeni zewnętrznych. Jest szczególnie praktyczna dzięki czujnikowi obecności na podczerwień. Można go łatwo przymocować do ściany za pomocą dwóch wtyczek i śrub.

Solarna lampa ścienna LED zawiera czujnik ruchu.

Nie ma wątpliwości, że oprawy bezprzewodowe to opcja, którą warto rozważyć przy oświetlaniu wszelkiego rodzaju przestrzeni zewnętrznych.