Kabel jako element dekoracyjny

Okablowanie wszelkiego rodzaju urządzeń elektrycznych i lamp zawsze było uważane za coś, co lepiej było ukryć, co potrafiło zepsuć wygląd najbardziej ekskluzywnej lampy designerskiej.

Pokażemy Wam kilka sztuczek, które pozwolą zamienić przewody naszych lamp w coś dekoracyjnego.

Tekstylny przewód elektryczny

Najprostszym sposobem na uniknięcie konieczności ukrycia dekoracyjnego przewodu elektrycznego jest zastosowanie takiego, którego wygląd współgra ze stylem dekoracji.

Tekstylny kabel elektryczny, taki jak ten, który możemy znaleźć w dziale DIY naszego sklepu internetowego, dostępny jest w szerokiej gamie kolorów, zarówno gładki, jak i w oplocie.

elektryczny kabel włókienniczy

Stosując tego typu kabel, zamiast typowego czarnego, plastikowego, nie ma wątpliwości, że podniesie on walory dekoracyjne każdej lampy.

Z drugiej strony, łącząc kabel z rozetą i uchwytem do lampy, który nam się podoba, możemy stworzyć własną spersonalizowaną lampę w najczystszym stylu majsterkowania. W rzeczywistości, jak już widzieliśmy, możemy stworzyć własne abażury.

Drut dekoracyjny jako element artystyczny

Przy odrobinie gracji możemy zmienić przewody lamp w prawdziwe dzieła sztuki.

Rysunek wykonany za pomocą kabla

Do tej sztuczki potrzebujemy, aby przewód był dość długi, ponieważ będziemy nim rysować po suficie lub ścianie.

Nie trzeba być Velázquezem i tworzyć spektakularnego rysunku, proste geometryczne kształty są bardzo nowoczesne i dekoracyjne.

Wysoce dekoracyjne kształty geometryczne

Ozdobne kable

Jeśli nie chcemy komplikować wymiany kabla lamp na ładniejszy lub taki, który będzie wystarczająco długi dla naszych „rysunków” możemy zdecydować się na jego ozdobienie.

Ozdobiony kabel

Wystarczy, że z odrobiną wyobraźni spersonalizujemy nieco trzymające go zaciski, a uzyskamy bardzo oryginalne i zabawne efekty. Możemy również pokryć je tkaniną lub nitką.

Ukryte okablowanie

Czasami, albo nie ma innego wyboru lub po prostu nie chcemy, aby były na widoku, nawet nie przekształcone w piękny miejski krajobraz. W takich przypadkach pozostaje tylko jedno: ukryć je.

Jeśli kable, które chcemy ukryć, to na przykład różne ładowarki, które mamy po domu, a których, powiedzmy sobie szczerze, jest coraz więcej. Szufladę dowolnej komody czy mebla możemy zamienić w miejsce do ładowania, gdzie zostawimy komórkę, tablet, a nawet laptopa.

szuflada do przechowywania kabli

Inną dość częstą sytuacją jest ta, w której posiadamy lampę podłogową lub innego typu urządzenie, które znajduje się dość daleko od jakiegokolwiek gniazdka. Alternatywą, znacznie przyjemniejszą dla oka, dla posiadania kabli na środku pokoju jest poprowadzenie ich nad listwą przypodłogową i ozdobienie jej tak, aby okablowanie nie było widoczne.

zdobiony cokół

Można to zastosować do wszystkich rodzajów kabli, jakie mamy w domu, nawet do kabli sieciowych. W tym przypadku będziemy mieć pewność, że kabel jest dobrej jakości i że dodając kilka dodatkowych metrów, aby np. wykonać nasz rysunek, jakość połączenia nie spadnie.

Znasz więcej trików na zamaskowanie kabli oświetleniowych lub alternatywy, dzięki którym staną się one bardziej dekoracyjne? Nie wahaj się! Zostaw nam swoje pomysły w sekcji komentarzy.