Jak wybrać idealną lampę biurkową flexo?

Posiadanie dobrze oświetlonego miejsca pracy, czy to do nauki, czy do pracy, jest bardzo ważne. Lampa LED flexo to najlepszy sprzymierzeniec dla studentów, a w zasadzie dla każdego, kto pracuje przy biurku. Musimy wziąć pod uwagę kilka szczegółów przy wyborze tej najbardziej odpowiedniej. Dzięki temu małemu artykułowi postaramy się pomóc w wyborze idealnego flexo.

Najważniejszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze lampy biurkowej jest to, czy zapewnia ona wystarczającą ilość światła. Musisz wiedzieć, ile światła będziesz potrzebować w miejscu pracy i zastanowić się, czy ma to być jedyne dostępne światło, czy też ma być uzupełnieniem ogólnego światła, niezależnie od tego, czy jest ono naturalne, czy nie. Musimy zawsze pamiętać, że fleksy to lampy funkcjonalne, które oświetlają bardzo konkretną przestrzeń i z tego powodu zwykle nie jest konieczne, aby miały dużą moc.

wybierz idealną lampę biurkową do każdej przestrzeni
Do każdej przestrzeni trzeba wybrać idealną lampę flexo

Wybór idealnej lampy do każdego zastosowania

Jeśli masz małą przestrzeń roboczą, albo masz komputer lub inne elementy, które zajmują miejsce na jednym biurku, ideałem byłaby kompaktowa, zwarta lampa biurkowa z małym ramieniem lub ramionami, ponieważ nie będziesz potrzebował światła na dużej części biurka. Jeśli natomiast posiadasz duże biurko, najlepszym rozwiązaniem będzie lampa z przegubowym ramieniem. W ten sposób możemy łatwo dostosować światło do naszych potrzeb poprzez regulację położenia żarówki.

Zimne światło poprawia koncentrację i jest najczęściej stosowaną opcją oświetlenia miejsc pracy.

I na koniec warto wiedzieć, jaki typ żarówki wybrać. Zdecydowanie najlepszym wyborem są diody LED. Zapewniają wyraźne światło, nie powodują zmęczenia oczu, nie wytwarzają ciepła, dają większe natężenie światła i oszczędzają energię w porównaniu z żarówkami halogenowymi, żarowymi i energooszczędnymi.

Rodzaje flexosów

W Ledkia mamy różne modele, aby wybrać idealną lampę LED do flexo dla Ciebie:

Wielofunkcyjne LED Flexo

Nazywane są tak ze względu na różne funkcje, które oferują. Posiadają ekran LED, który pokazuje cyfrowy kalendarz z dniem i miesiącem, termometr (ºC) i alarm z kilkoma opcjami konfiguracji. Istnieją modele ze złączem USB, co ułatwia ładowanie baterii, podłączenie do sieci lub do dowolnego urządzenia z wejściem USB. Idealnie nadają się do biur, sypialni, a nawet hoteli.

Lampa LED Flexo Desk z wielofunkcyjnym wyświetlaczem
Składana lampa LED Flexo z wielofunkcyjnym wyświetlaczem

Lampa biurkowa LED Flexo

Ten typ lampy stołowej jest niewątpliwie najbardziej tradycyjnym modelem. Ogólnie rzecz biorąc, mają one głowice, które można regulować od 90º do 360º zarówno w osi pionowej, jak i poziomej, w zależności od modelu.

Elegancka lampa LED do flexo
Elegancka lampa LED Flexo

Clip-on LED Flexo

Jest to bardzo funkcjonalny model o bardzo nowoczesnym wyglądzie. Posiada dwa przyciski do regulacji i kontroli jego pracy. Pierwszy z nich ma trzy pozycje: wyłączony, włączony z temperaturą światła białego ciepłego oraz włączony z temperaturą światła białego chłodnego. Drugi przycisk pozwala na regulację natężenia światła w dwóch poziomach. Jest ona zakotwiczona do powierzchni roboczej za pomocą zacisku, który pozwala nam na umieszczenie tej lampy w dowolnym miejscu. Dodatkowo, dzięki elastycznemu korpusowi, jej kształt można dostosować do oświetlenia obszaru, w którym jest potrzebna.

Lampa biurkowa Flexo z zaciskiem mocującym do każdej powierzchni
Tego typu lampa z zaciskiem może być przymocowana do każdej powierzchni.

Żarówka LED USB

Jest to najbardziej kompaktowe rozwiązanie i jest specjalnie zaprojektowane dla osób, które pracują przed komputerem. Jak sama nazwa wskazuje, podłącza się ją bezpośrednio do gniazda USB. Zapewnia neutralne białe światło, a jej ogromną zaletą jest to, że jest bardzo wygodna do przenoszenia i bardzo poręczna w użyciu.

Nowoczesna lampa biurkowa flexo z USB
Nowoczesna lampa biurkowa z USB

Lampy studyjne

Wybierając lampę gabinetową lub flexo musimy mieć świadomość potrzeb oświetleniowych, jakich wymaga ta czynność.

Oczywiście potrzebujemy mocnego i najlepiej zimnego światła, ponieważ taki rodzaj oświetlenia pomoże nam utrzymać koncentrację.

Istotne jest, abyśmy mogli regulować położenie reflektora flexo (wysokość, nachylenie itp.), ponieważ pomoże nam to uniknąć irytujących odblasków.

Na koniec należy zaznaczyć, że reszta pomieszczenia powinna być dobrze oświetlona, aby uniknąć cieni na powierzchni roboczej.

Mamy nadzieję, że ten mały przewodnik był dla Państwa pomocny przy wyborze idealnej lampy w każdej sytuacji.