Bulaje LED

Termin bulaj może odnosić się do wielu pojęć. Poniżej zapoznamy się z ich różnymi definicjami, a przede wszystkim z rodzajami bulajów, które możemy spotkać w świecie oświetlenia.

Co to jest bulaj?

Najpopularniejsze znaczenie pochodzi z dziedziny architektury. W tym przypadku odnosi się do typowych okrągłych okien. Są one również bardzo powszechne na statkach, choć poprawną nazwą byłoby „iluminator”, nazwa „bulaj” jest znacznie bardziej rozpowszechniona. Ich okrągły kształt zmniejsza naprężenia konstrukcyjne spowodowane drganiami kadłuba statku.

Jeszcze w świecie nautycznym odnosi się także do małej latarni olejowej, która służyła między innymi do odczytywania podziałki sekstantu.

W dziedzinie botaniki jest to nazwa zwyczajowa nadana niektórym roślinom dwuliściennym.

Chrysanthemum coronarium nazywane jest również byczym okiem.
Chrysanthemum coronarium nazywane jest również byczym okiem.

W oświetleniu, mówiąc o bulajach, mamy na myśli okrągłe wpuszczane reflektory, pierwotnie halogenowe, które są dość powszechne zarówno w domach, jak i w sklepach.

Zalety bulajów LED

Reflektory w stylu bulajowym oferują rodzaj skupionego światła, które jest bardzo interesujące do tworzenia unikalnych środowisk lub podkreślania elementów w przestrzeni. Modele kierunkowe, które umożliwiają skierowanie światła punktowego, są szczególnie przydatne jako uzupełnienie wystroju.

Ponieważ są to elementy montowane wpuszczane, nie naruszają linii sufitu i zwiększają poczucie przestronności przestrzeni. Dodatkowo, ponieważ pozostają ukryte, możemy zainstalować ich tyle, ile potrzeba, aby uzyskać pożądaną ilość światła bez przeciążania przestrzeni.

Podobnie jak inne oprawy oświetleniowe LED, one wysoce energooszczędne i mogą zapewnić oszczędności przekraczające 80%. Dodatkowo są znacznie trwalsze, więc nie będziemy musieli ich wymieniać co kilka lat. Jeśli nie zamierzamy wymieniać kompletnej żarówki halogenowej, a decydujemy się na wymianę tylko żarówki, polecamy zdecydować się na żarówki LED GU10, które pracują bezpośrednio przy napięciu 220-240V AC. Jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółów, możesz zapoznać się z naszym artykułem na temat wymiany żarówek halogenowych na LED.

W sekcji LED downlight naszego sklepu internetowego z oświetleniem znajdziesz model LED downlight, który najlepiej pasuje do atmosfery, jaką chcesz stworzyć w przestrzeni.

Niektóre reflektory i żarówki do bulajów

Teraz przedstawiamy niektóre z różnych modeli reflektorów i żarówek LED, które można znaleźć w naszym sklepie internetowym z oświetleniem.

Downlight LED COB Addressable Circular Directional LED Spotlight 7W White

Idealny do wszelkiego rodzaju przestrzeni, gdzie potrzebne jest wysokiej jakości skupione źródło światła.

downlight kierunkowy LED cob

Downlight LED Waterproof IP65 6W

Idealny do przestrzeni zewnętrznych lub do oświetlenia nad wanną lub brodzikiem.

Zewnętrzny downlight LED ip65

Downlight LED prostokątny kierunkowy Downlight LED prostokątny

Z wersjami jednego, dwóch i trzech źródeł światła z możliwością indywidualnej regulacji, jest to bez wątpienia bardzo uniwersalna oprawa.

Prostokątny downlight LED

Lampa GU10 S11 120º 6W LED GU10 S11 120º

Doskonały stosunek jakości do ceny. Doskonale sprawdza się we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach w domu.

Lampa ledowa gu10 jest bardzo ekonomiczna

Lampa LED GU5.3 MR16 COB Crystal 12V 45º 5W

Jeśli nie chcemy eliminować transformatorów halogenowych to jest to najlepsza opcja. Lampa o świetnych właściwościach, która integruje diodę COB.

Lampa LED gu53 mr16 cob crystal 12v