Jak oszczędzać dzięki przemysłowemu oświetleniu LED

Nadszedł czas, aby poprawić wydajność swojej firmy. Kiedy myślisz o poprawie, prawdopodobnie myślisz, że chodzi o odnowienie maszyn lub rozmieszczenie przestrzeni w bardziej wydajny sposób, ale tak nie jest. W tym artykule omówimy przemysłowe oświetlenie LED.

Oszczędność dzięki przemysłowemu oświetleniu LED

A priori, oświetlenie nie jest elementem, którego modernizacja jest priorytetem, ponieważ zwracamy na nie uwagę tylko wtedy, gdy ulegnie awarii, albo z powodu wybuchu lampy, albo z powodu spadku jej wydajności. Ten sposób myślenia musi się skończyć, ponieważ oświetlenie jest ważnym elementem , podobnie jak system IT czy pracownicy. Jeśli zdamy sobie sprawę z zalet oświetlenia przemysłowego LED i pozwolimy sobie odpowiednio doradzić, uzyskamy więcej niż zadowalające wyniki.

Znaczne oszczędności można osiągnąć po prostu zmieniając istniejące oświetlenie przemysłowe na oświetlenie LED

Posiadanie wysokiej jakości oświetlenia jest aspektem, który należy wziąć pod uwagę, ponieważ ulepszenia, które może ono przynieść, wpłyną na wszystkie obszary firmy. Głównym beneficjentem będzie rachunek za energię elektryczną, ponieważ jednym z największych atutów oświetlenia przemysłowego LED jest oszczędność energii, jaką zapewnia.

Okapy przemysłowe LED. Najlepsza opcja.

W Efectoled posiadamy szeroką gamę opraw przemysłowych LED. Tutaj pokażemy niektóre z najbardziej wyjątkowych.

Jedną z polecanych jest seria dzwonów LED UFO, która zapewnia oszczędność do 80% w porównaniu z jej konwencjonalnym odpowiednikiem. Zazwyczaj instaluje się je w magazynach, budynkach przemysłowych, stacjach benzynowych lub parkingach. Są to głównie przestrzenie z wysokimi sufitami, które wymagają wysokiej jakości oświetlenia, umożliwiającego wszelkiego rodzaju pracę z doskonałą widocznością.

Okap UFO LED, niezbędny element w branży oświetlenia przemysłowego LED
Okap UFO LED, niezbędny element oświetlenia przemysłowego LED.

Możemy poprawić wydajność naszego systemu oświetlenia przemysłowego poprzez zastosowanie ściemniaczy lub czujników ruchu. Obecnie istnieje możliwość uzyskania obu razem poprzez odpowiedni zestaw akcesoriów, który zawiera: czujnik ruchu, czujnik zmierzchu i podstawę, w której są one instalowane. W ten sposób uzyskujemy maksymalną wydajność, nie musząc ręcznie zajmować się zarządzaniem naszym przemysłowym oświetleniem LED, ponieważ dostosuje się ono do naturalnych warunków oświetleniowych i obecności ludzi w promieniu jego działania.

Czujnik ruchu i czujnik zmierzchu do okapów UFO LED
Czujnik ruchu i czujnik zmierzchu dla okapu UFO LED

Z drugiej strony, okap przemysłowy LED Ohio można zintegrować z dowolnym systemem sterowania oświetleniem opartym na protokole DALI. System ten integruje wszystkie światła, czujniki itp. w programie komputerowym, który pozwoli na dostosowanie intensywności, a także świateł, które muszą być włączone lub wyłączone, o różnych porach, według sektorów itp. Krótko mówiąc, maksymalna wydajność za pomocą jednego kliknięcia dla dokładnej i szybkiej kontroli, która pozwoli na konfigurację i zdalne sterowanie naszym oświetleniem przemysłowym, będąc w stanie dostosować każdy punkt światła do naszych potrzeb.

Dzwonek przemysłowy LED Ohio
Okap przemysłowy LED Ohio kompatybilny z systemem DALI

Zarówno okapy UFO, jak i Ohio posiadają stopień ochrony IP65, dzięki czemu doskonale nadają się do montażu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Należy zauważyć, że wspomniany wcześniej zestaw czujników ma stopień ochrony IP20, więc nie może być instalowany na zewnątrz lub w bardzo wilgotnych miejscach bez odpowiedniej ochrony. Wartość IP jest bardzo ważnym czynnikiem, który informuje o stopniu ochrony przed kurzem i wodą. Im wyższa liczba, tym wyższy stopień ochrony, maksymalnie do IP68. Jeśli więc zignorujesz ten wskaźnik, sprzęt nie będzie działał optymalnie i z pewnością ulegnie awarii, co całkowicie uniemożliwi korzystanie z produktu.

Zaangażowanie w ochronę środowiska

Wreszcie, ważne jest, aby pamiętać o znaczeniu środowiskowym korzystania z przemysłowego oświetlenia LED. Dzięki niskim kosztom utrzymania i wysokiej trwałości nie generują one tak dużej ilości odpadów, jak inne technologie. Ponadto nie wykorzystują one wśród swoich komponentów elementów zanieczyszczających środowisko, takich jak rtęć.

Zacznij oszczędzać w swojej firmie dzięki najlepszemu przemysłowemu oświetleniu LED na rynku.