Oświetlenie świeżej żywności i mięsa

Światło jest kluczowym czynnikiem pozwalającym zaprezentować produkty każdego rodzaju handlu w sposób najbardziej atrakcyjny dla klienta. Prawidłowe oświetlenie żywności w sklepach ze świeżymi produktami, takich jak masarnie czy sklepy rybne, sprawia, że wystawiony towar wygląda lepiej, co jest czymś niezbędnym do zapewnienia sprzedaży.

Jak poprawić prezentację mięsa i ryb

Oczywiście, jakość samego produktu jest głównym czynnikiem, który sprawia, że wygląda on atrakcyjnie dla kupujących. Mimo to, słaba jakość lub nieodpowiednie oświetlenie może mieć bardzo negatywny wpływ na wygląd mięsa, ryb i innych produktów.

Wygląd mięsa bardzo się zmienia pod wpływem światła
Wygląd mięsa zmienia się w dużym stopniu pod wpływem światła.

Konwencjonalne oświetlenie fluorescencyjne, oprócz tego, że zużywa dwa razy więcej energii niż jego odpowiednik LED, emituje znaczną część światła o długości fali odpowiadającej odcieniom zieleni i żółci. Sprawia to, że np. stek wydaje się brązowy, a jego smugi tłuszczu żółtawe.

Oświetlenie LED świeżej żywności

Długo mówiliśmy o zaletach diod LED i ich różnych zastosowaniach. W dzisiejszym temacie możemy zwrócić uwagę przede wszystkim na energooszczędność tego typu oświetlenia, która związana jest z minimalną emisją ciepła. Jest to szczególnie ważne, ponieważ w przypadku świeżych produktów ciepło generowane przez inne rodzaje oświetlenia może je zepsuć lub, jeśli znajdują się w komorze chłodniczej, zwiększyć zużycie energii elektrycznej potrzebnej do utrzymania ich w optymalnej temperaturze.

Specjalne lampy LED do mięsa i ryb

W naszym sklepie internetowym z oświetleniem posiadamy w ofercie lampy LED dla rzeźników i wędkarzy zaprojektowane specjalnie dla tego typu placówek. Oprawy tego typu emitują różowawy odcień światła, który poprawia wygląd produktu, czyniąc go przyjemniejszym dla oka.

Specjalna rurka rzeźnicza

Z drugiej strony są one przeznaczone do montażu na regałach, w tym chłodniczych, i posiadają m.in. IP44 co chroni je przed wilgocią.

Nie pozwól, aby słabej jakości oświetlenie wpłynęło na Twoją sprzedaż i skorzystaj z wielu korzyści płynących z zastosowania oświetlenia LED.