Czym jest luminancja

co to jest luminancja

Znana również jako jasność fotometryczna, luminancja to ilość strumienia świetlnego padającego na daną powierzchnię, wychodzącego z niej lub przechodzącego przez nią w danym kierunku. Rozpatrywana powierzchnia jest zwykle nazywana powierzchnią pozorną, ponieważ jest to rzut powierzchni rzeczywistej na płaszczyznę prostopadłą do linii wzroku. Jak … Read More.

Jak oświetlić i udekorować małe łazienki

Jak oświetlić i udekorować małe łazienki

Posiadanie małej przestrzeni jest zawsze wadą podczas dekorowania i oświetlania każdego pomieszczenia, a łazienki nie są wyjątkiem. Dzięki tym krótkim poradom sprawimy, że mała łazienka będzie wyglądała na znacznie bardziej przestronną. Gdzie “zaoszczędzić” miejsce w małej łazience? Zanim przejdziemy do szczegółów, ważne jest, aby wiedzieć, gdzie’zamierzasz … Read More.

Dekoracja ogrodu za pomocą mebli LED

Dekoracja ogrodu za pomocą mebli LED

Dekorowanie ogrodów meblami LED to bardzo oryginalny sposób na stworzenie niepowtarzalnego klimatu, którym możemy się cieszyć teraz, gdy zbliża się ładna pogoda. Podpowiadaliśmy już jak oświetlić ogród taśmami LED, a teraz pokażemy wszystkie opcje oferowane przez nasz sklep internetowy z oświetleniem do … Read More.

Jak zamontować downlight LED

Jak zamontować downlight LED

Podobnie jak inne technologie mające zastosowanie w codziennym życiu ludzi, technologia LED ewoluuje i jest optymalizowana. Pojawienie się paneli LED typu downlight było rewolucją w zakresie instalowania punktów świetlnych w domu, ponieważ oferowały one doskonałe parametry świetlne w porównaniu z poprzednimi rozwiązaniami oświetleniowymi, takimi jak świetlówki czy lampy halogenowe. Oszczędność, wydajność … Read More.

Witamy na naszym blogu poświęconym oświetleniu LED

Blog oświetleniowy LED

Uruchamiamy nowy kanał komunikacji, od dziś mamy swój własny blog o oświetleniu w Ledkia. Miejsce spotkań, w którym postaramy się udzielić odpowiedzi na Państwa pytania i które posłuży jako rozmowa pomiędzy naszym zespołem specjalistów ds. oświetlenia a Państwem. Będziemy prowadzić nasz blog tak, jakby to było miejsce, do którego można się udać po wskazówki, inspiracje … Przeczytaj więcej